Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engel en viroloog Van Ranst opnieuw in de Mechelse rechtbank

Engel en viroloog Van Ranst opnieuw in de Mechelse rechtbank

MECHELEN (ANP/BELGA) - Viruswaarheid-voorman Willem Engel en de Belgische viroloog Marc Van Ranst staan op 28 oktober opnieuw tegenover elkaar in de rechtbank van Mechelen. Engels tweede klacht over laster zal voor een kamer met drie rechters worden behandeld.

Engel verloor eerder deze maand een rechtszaak tegen de uitgesproken hoogleraar, opiniemaker en corona-adviseur van de Belgische regering. Van Ranst zou hem in de krant en op Twitter hebben uitgemaakt voor extreemrechts, virusontkenner en oplichter en had zich daarmee schuldig gemaakt aan smaad en laster, vond Engel. De rechtbank oordeelde echter dat de zaak in een andere procedure moest worden uitgevochten, met een burgerjury, omdat het om vermeende delicten in de gedrukte pers ging.

Toen Van Ranst kort na de rechtszaak zich op televisie opnieuw over Engel uitliet, spande die meteen een tweede smaadzaak aan. Doordat het nu niet om gedrukte uitspraken gaat, is er volgens hem geen sprake van een drukpersmisdrijf.

De Viruswaarheid-voorman wil Van Ranst ook voor de rechter zien voor valsheid in geschrifte. De viroloog heeft volgens hem in de eerste zaak de tegenpartij andere stukken aangeleverd dan de rechtbank.

Meer uit Binnenland

Schoof: onder Venetiaan werd relatie met Nederland sterker

DEN HAAG (ANP) - Onder de Surinaamse president Ronald Venetiaan werden de banden tussen Suriname en Nederland sterker, aldus demissionair premier Dick Schoof. Het presidentschap van Venetiaan was "een periode waarin de relatie met Nederland verder verdiepte, gebaseerd op wederzijdse betrokkenheid tussen beide landen".

2 uur geleden
Texel wil niet langer studenten van corps als strandwachten

TEXEL (ANP) - De gemeenteraad van Texel wil niet langer dat studenten van het Utrechtsch Studenten Werkkamp (USW) in de zomer de stranden bewaken. Negen raadsleden stemden voor het plan van GroenLinks, PvdA, CDA en D66, en zes tegen.

3 uur geleden
Beroepsverbod verpleegkundige die vrouw met beperking misbruikte

DEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige die vorig jaar is veroordeeld in een zedenzaak, heeft van het tuchtcollege in Den Bosch een algeheel beroepsverbod voor de zorg gekregen. De zorgverlener heeft een ernstig beperkte vrouw van 71 seksueel misbruikt. Dat gebeurde in de privésfeer, maar het tuchtcollege vindt de zaak dermate ernstig dat een beroepsverbod passend is.

3 uur geleden
Bob Vylan is Nederland dankbaar voor vrijspraak in zaak Paradiso

AMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.

5 uur geleden
Paulien Cornelisse wint voor het eerst NS Publieksprijs

HILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.

5 uur geleden
Basisscholen moeten vanaf 2030 norm digitale veiligheid halen

DEN HAAG (ANP) - Basisscholen moeten vanaf 2030 de norm halen voor digitale veiligheid van de leersystemen. Demissionair staatssecretaris Koen Becking (basisonderwijs) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de scholen daarvoor in 2027 duidelijk moeten hebben hoe het met de digitale veiligheid is gesteld.

6 uur geleden
Roddelpraat-presentator Jan Roos vrijgesproken van opruiing

LEEUWARDEN (ANP) - Presentator Jan Roos van het YouTube-kanaal RoddelPraat is door de rechtbank in Leeuwarden vrijgesproken van opruiing. Het Openbaar Ministerie maakte in november vorig jaar bekend dat er een strafrechtelijk onderzoek naar Roos was gestart, omdat in een uitzending van hem zou zijn "opgeroepen tot geweld en een suggestie werd gedaan hoe om te gaan met journalisten op Ameland op en rond het Sunneklaasfeest". Roos eist nu een schadevergoeding van het OM.

6 uur geleden