Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Engel en viroloog Van Ranst opnieuw in de Mechelse rechtbank

Engel en viroloog Van Ranst opnieuw in de Mechelse rechtbank

MECHELEN (ANP/BELGA) - Viruswaarheid-voorman Willem Engel en de Belgische viroloog Marc Van Ranst staan op 28 oktober opnieuw tegenover elkaar in de rechtbank van Mechelen. Engels tweede klacht over laster zal voor een kamer met drie rechters worden behandeld.

Engel verloor eerder deze maand een rechtszaak tegen de uitgesproken hoogleraar, opiniemaker en corona-adviseur van de Belgische regering. Van Ranst zou hem in de krant en op Twitter hebben uitgemaakt voor extreemrechts, virusontkenner en oplichter en had zich daarmee schuldig gemaakt aan smaad en laster, vond Engel. De rechtbank oordeelde echter dat de zaak in een andere procedure moest worden uitgevochten, met een burgerjury, omdat het om vermeende delicten in de gedrukte pers ging.

Toen Van Ranst kort na de rechtszaak zich op televisie opnieuw over Engel uitliet, spande die meteen een tweede smaadzaak aan. Doordat het nu niet om gedrukte uitspraken gaat, is er volgens hem geen sprake van een drukpersmisdrijf.

De Viruswaarheid-voorman wil Van Ranst ook voor de rechter zien voor valsheid in geschrifte. De viroloog heeft volgens hem in de eerste zaak de tegenpartij andere stukken aangeleverd dan de rechtbank.

Meer uit Binnenland

Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

1 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

2 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

4 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

7 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

8 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

16 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

16 uur geleden