Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Energieverbruik per persoon gedaald tot laagste niveau sinds 1970

Energieverbruik per persoon gedaald tot laagste niveau sinds 1970

DEN HAAG (ANP) - Het energieverbruik per Nederlander is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 1970, zegt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dit komt volgens het CBS vooral omdat mensen minder gas verbruikten vanwege de oorlog in Oekraïne.

De oorlog begon vorig jaar februari en zorgde voor flink hogere energieprijzen. Zo lieten sommige mensen hun verwarming uit of stelden hem minder hoog in uit angst voor een hoge energierekening. Vorig jaar zomer piekte de gasprijs naar 345 euro per megawattuur. Inmiddels zijn de energieprijzen flink gedaald.

Het energieverbruik per persoon was tussen 1995 en 2010 het hoogst. Sindsdien is het verbruik gedaald doordat woningen en auto's energiezuiniger werden. Zo gaan steeds meer woningen van het gas af en stappen in plaats daarvan over op duurzamere energiebronnen zoals aardwarmte. Mensen verbruiken ook minder energie vanwege de wat mildere winters de laatste jaren. Afgelopen jaar lag het energieverbruik op 154 gigajoule per persoon. Het jaar daarvoor was dit nog 173 gigajoule.

Verder werd Nederland afhankelijker van gas uit het buitenland omdat de gaswinning in Groningen werd afgebouwd. Begin deze maand is de gaswinning helemaal gestopt vanwege de risico's op aardbevingen in die regio en de schade voor de mensen die daar wonen. De gaskraan kan komend jaar wel weer open gaan als er in de winter meer gas nodig is.

Meer uit Financieel

Tientallen reizigers Transavia missen vlucht door rijen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

38 minuten geleden
Iraakse premier naar VS voor olie- en gasdeals

BAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.

2 uur geleden
Baas Volkswagen denkt fabriekssluitingen te kunnen voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.

4 uur geleden
Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

6 uur geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

7 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 dag geleden
Reuters: schoonzoon Trump mogelijk opgelicht bij deal in Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.

1 dag geleden