Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Energiekosten stijgen mogelijk met 200 euro op jaarbasis'

'Energiekosten stijgen mogelijk met 200 euro op jaarbasis'

DEN HAAG (ANP) - De energieprijzen zijn de afgelopen maanden hard gestegen. Dat komt onder meer door het koude voorjaar en de CO2-prijzen die recentelijk flink zijn opgelopen, schrijft De Telegraaf dinsdag. De afgelopen vier maanden zijn de stroomprijzen met 22 procent gestegen en de gasprijzen met 19 procent. Volgens Ben Woldring, oprichter van prijsvergelijkingssite Gaslicht.com, is een nieuw energiecontract tegen vaste tarieven hierdoor al 125 euro duurder geworden. Bovendien zullen de prijzen waarschijnlijk nog verder toenemen, tot mogelijk 200 euro per jaar voor een gemiddeld huishouden.

"De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat de energieprijzen het afgelopen jaar historisch laag waren. Maar inmiddels is die prijs, net als aan de benzinepomp, explosief gestegen. De energieprijzen zitten in de lift en de verwachting is dat de prijzen nog verder omhoog gaan", aldus Woldring in De Telegraaf.

Vooral april en mei waren veel kouder dan normaal voor de tijd van het jaar. Hierdoor steeg het gasverbruik. Bovendien zijn de prijzen van CO2-emissierechten recentelijk flink opgelopen. "Het recht om CO2 uit te mogen stoten wordt daardoor duurder, wat energieleveranciers doorberekenen in de energieprijzen", legt Woldring uit.

Woldring verwacht dat de prijzen per 1 juli nog verder zullen stijgen, omdat dan de variabele tarieven worden aangepast. "De variabele tarieven zullen de huidige stijgende trend gaan volgen, voor een gemiddeld huishouden zal dat voor een forse stijging zorgen van circa 200 euro op jaarbasis."

Meer uit Financieel

Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

1 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

2 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

2 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

3 uur geleden
LTO Nederland kritisch op Europees plan voor kunstmest

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
G7 roept op tot financiële voorzichtigheid om inflatierisico's

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.

4 uur geleden
UWV krijgt geen extra tijd voor afhandelen dossiers

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.

4 uur geleden