
Energiebespaargids voor woningeigenaren in Borssele
BORSSELE - Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele heeft deze week het eerste exemplaar van de energiebespaargids overhandigd aan Barbara de Vries en Jan Bijvoets. Zij zijn lid van de werkgroep BEN2030 en zetten zich in voor de energietransitie in het dorp.
Het uitreiken van de energiebespaargids is de aftrap om tot een wijkuitvoeringsplan te komen, laat de gemeente weten. Dat is een plan om van het aardgas af te gaan. Er wordt een enquête gehouden om zoveel mogelijk input op te halen voor het wijkuitvoeringsplan. Op 1 november is er een markt in het dorpshuis waar de werkgroep BEN2030, bedrijven en de gemeente informatie geven over het verduurzamen van de woning.
Huurders
Huurders kunnen gratis energiebesparende producten aanvragen via www.duurzaambouwloket.nl. Dit is bijvoorbeeld ledverlichting, radiatorfolie of een energiebesparende douchekop ter waarde van 80 euro.
Meer uit Beveland
GOES/MIDDELBURG - De vrachtwagenchauffeur die maandag om het leven is gekomen bij een ongeluk op de snelweg A58 bij 's-Heer Arendskerke is een 57-jarige man uit Middelburg. Dat heeft de politie dinsdag bekend gemaakt.
1 uur geledenKATS - Peter Reinders uit Kats heeft met zijn liedje "It's Time For Peace" de grand final bereikt van de International Song of Peace Contest in Tipperary (Ierland). Op 20 augustus 2025 zal Reinders het lied live presenteren in Bansha in de buurt van Tipperary.
4 uur geledenGOES - De chauffeur van de vrachtwagen die maandagmiddag kantelde na een aanrijding op de A58 bij Goes, is overleden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
15 uur geledenGOES - Alle kastanjebomen aan de Voorstad en de Oostsingel hebben de Kastanjebloedingsziekte. De bomen kunnen niet beter worden gemaakt. Daarom haalt de gemeente Goes twaalf kastanjes weg. Daarvoor in de plek komen 20 nieuwe bomen.
16 uur geledenGOES - Het nieuwe bestuur van het Ondernemers Overleg Goes (OOG) komt met frisse plannen voor de binnenstad. Deze week lanceert de organisatie een gloednieuwe 'Wegwijzer voor ondernemen in de Goese binnenstad'. Met de compacte folder en een tweezijdige tafelkaart wil het bestuur zowel gevestigde als startende ondernemers sneller naar de juiste informatie en contactpersonen leiden.
18 uur geledenGOES - Op zondag 29 juni verandert de Grote Markt in Goes in een kleurrijke verzameling van glimmend blik en nostalgie: dan vindt de jaarlijkse Zeeuwse Keverdag plaats. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er honderden Volkswagen Kevers en andere luchtgekoelde modellen te bewonderen in het hart van de stad. Om 13.30 begint de rondrit.
22 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
23 uur geleden