
Energiebespaaractie voor huurders in Goes en Borsele
GOES/HEINKENSZAND - Huurders in de gemeenten Goes en Borsele hebben een bespaarkaart ter waarde van tachtig euro ontvangen.
Zo geven woningcorporatie Beveland Wonen en de twee gemeenten huurders een steuntje in de rug bij het besparen van energie. “We zien dat steeds meer huishoudens last hebben van de oplopende energiekosten”, zegt Peter Bevers, bestuurder van Beveland Wonen. “Bewoners kunnen met de bespaarkaart voor maximaal 80 euro aan energiebesparende producten shoppen. Ze kunnen ook geld terugvragen van onlangs gekochte energiebesparende producten.”
Borsele en Goes hebben een subsidie aangevraagd waardoor alle huurders de bespaarkaart konden ontvangen, aldus de Borselse wethouder Arno Witkam. De Goese wethouder Joan Veldhuizen hoopt dat zoveel mogelijk huurders ervan gebruik maken. “Vorig jaar was er een vergelijkbare regeling voor woningeigenaren en ik ben blij dat we dit nu ook voor huurders kunnen doen. In de eerste week van de actie zijn er al ruim 1.200 bespaarkaarten ingeleverd. Het is fijn dat de actie goed wordt ontvangen.’’
Overige Bevelandse huurders
Voor huurders van Beveland Wonen in de gemeenten Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal doet de woningcorporatie zelf een duit in het zakje. Bevers: “Huurders helpen met energiebesparing vinden wij erg belangrijk. Daar investeren wij graag in. Begin 2023 ontvangen daarom alle overige Bevelandse huurders ook een bespaarkaart.”
De actie voor Goes en Borsele loopt tot het subsidiebudget op is, en uiterlijk tot en met 30 november. Meedoen kan via: www.duurzaambouwloket.nl.
Meer uit Beveland
GOES - Van dinsdag 4 tot en met donderdag 6 november vormt de Zeelandhallen in Goes opnieuw het decor van Contacta, het grootste zakelijke netwerkevenement van Zuidwest-Nederland. Op een beursvloer van ruim tienduizend vierkante meter presenteren meer dan 250 bedrijven en organisaties zich aan een publiek van circa twintigduizend bezoekers.
1 uur geledenGOES/NOORD-BEVELAND - Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen, op woensdag 29 oktober, staan vier inwoners van de gemeente Goes op het landelijke stembiljet. Daarmee is de gemeente ook dit jaar lokaal vertegenwoordigd bij de verkiezingen. Ook in Noord-Beveland is er één inwoner verkiesbaar. Geen van de Bevelandse kandidaten staan op een verkiesbare plaats.
3 uur geledenYERSEKE - In de oesterputten aan de Havendijk in Yerseke wordt half oktober het jaarlijkse Oesterfestival gehouden. Op 18, 19 en 20 oktober vormt het terrein van De Oesterij het decor voor het driedaagse evenement waar het begin van het Zeeuwse platte oesterseizoen wordt gevierd.
22 uur geledenBORSSELE - In het Zeeuwse landschap verdwijnen de komende jaren ruim honderd hoogspanningsmasten. Nu de nieuwe verbinding tussen Borssele en Rilland in gebruik is genomen, zijn de oude lijnen niet langer nodig.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - De BoerBurgerBeweging (BBB) houdt op woensdagavond 15 oktober in Colijnsplaat een bijeenkomst over de toekomst van Zeeland. Tweede Kamerlid Henk Vermeer en Zeeuws Statenlid Christine Govaert gaan daar met inwoners, ondernemers en bestuurders in gesprek over wat de provincie nodig heeft om leefbaar en toekomstbestendig te blijven.
1 dag geleden470 bekeuringen heeft de verkeerspolitie deze maand al uitgedeeld bij controles in Zeeland en Noord-Brabant. De meeste bestuurders werden op de bon geslingerd voor het vasthouden van hun telefoon tijden het rijden.
2 dagen geledenGOES - De sporters van SGB Zeeland ontvingen vorige week een gloednieuwe tillift, geschonken door Stichting Zonneveld. De overhandiging werd gedaan door mevrouw Willy Ales en de heer Nick Siereveld, namens de stichting.
2 dagen geleden