Energieagentschap: olieproductie VS dit jaar naar recordhoogte
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten denken dit jaar meer olie te kunnen produceren dan eerder verwacht. Eerder werd uitgegaan van een dagelijkse productie van 12,6 miljoen vaten, dat is nu 12,8 miljoen vaten, meldt het Amerikaanse energieagentschap Energy Information Administration (EIA). Dat zou een record zijn.
De extra productie zorgt voor relatief meer aanbod op de wereldwijde oliemarkt. Rusland heeft eerder juist de productie verlaagd, evenals andere landen die deel uitmaken van oliekartel OPEC+. Een van die landen, Saudi-Arabiƫ, kondigde vorige week nog aan de productieverlaging met een maand te verlengen. Het land zou zelfs nog dieper in de productie kunnen gaan snijden om de olieprijzen te stutten.
De totale olieproductie zal volgend jaar groeien tot 103 miljoen vaten per dag, verwacht de EIA. Dat is een stijging van 1,7 miljoen vaten per dag in vergelijking met dit jaar. 70 procent van die groei komt voor rekening van de landen die geen lid zijn van de OPEC+. Dat zijn naast de VS bijvoorbeeld Braziliƫ, Canada en Noorwegen. De Amerikaanse productie zal gedurende 2024 bovendien stijgen tot 13,1 vaten per dag, denkt de EIA.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
8 uur geleden