Energieagentschap: olieproductie VS dit jaar naar recordhoogte
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten denken dit jaar meer olie te kunnen produceren dan eerder verwacht. Eerder werd uitgegaan van een dagelijkse productie van 12,6 miljoen vaten, dat is nu 12,8 miljoen vaten, meldt het Amerikaanse energieagentschap Energy Information Administration (EIA). Dat zou een record zijn.
De extra productie zorgt voor relatief meer aanbod op de wereldwijde oliemarkt. Rusland heeft eerder juist de productie verlaagd, evenals andere landen die deel uitmaken van oliekartel OPEC+. Een van die landen, Saudi-Arabië, kondigde vorige week nog aan de productieverlaging met een maand te verlengen. Het land zou zelfs nog dieper in de productie kunnen gaan snijden om de olieprijzen te stutten.
De totale olieproductie zal volgend jaar groeien tot 103 miljoen vaten per dag, verwacht de EIA. Dat is een stijging van 1,7 miljoen vaten per dag in vergelijking met dit jaar. 70 procent van die groei komt voor rekening van de landen die geen lid zijn van de OPEC+. Dat zijn naast de VS bijvoorbeeld Brazilië, Canada en Noorwegen. De Amerikaanse productie zal gedurende 2024 bovendien stijgen tot 13,1 vaten per dag, denkt de EIA.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
4 uur geleden