Eneco: windmolenparken IJmuiden draaien weer
IJMUIDEN (ANP) - De windmolenparken van Eneco bij IJmuiden, die eerder op de dag stil kwamen te liggen vanwege storm Poly, draaien weer. "De storm is voorbijgetrokken", laat een woordvoerder weten.
Het gaat om het Prinses Amaliawindpark voor de kust van IJmuiden en windpark Spuisluis bij de monding van de haven in IJmuiden. De piek van de storm lag in deze regio, met zeer hoge windsnelheden.
Op land schakelden ook een aantal windturbines zichzelf uit vanwege de storm. Het Zeeuwse windpark Borssele op zee had geen last van de storm en bleef gewoon draaien.
Automatisch stil
Volgens de Eneco-woordvoerder schakelen oudere windmolens zichzelf uit bij langdurige wind boven de 90 kilometer per uur. De nieuwe windturbines blijven doordraaien tot windsnelheden van 108 kilometer per uur. Dat komt overeen met ongeveer windkracht 11.
Ook windturbines van Vattenfall schakelden zichzelf woensdag uit vanwege de storm. "Daar hoeven we zelf niks aan te doen, die zetten zichzelf automatisch stil wanneer de windsnelheid boven de 25 meter per seconde komt. En dat was natuurlijk het geval vandaag", zegt een woordvoerder. De storm had volgens hem geen invloed op de stroomproductie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
11 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
15 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
17 uur geleden