Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eneco: windmolenparken IJmuiden draaien weer

Eneco: windmolenparken IJmuiden draaien weer

IJMUIDEN (ANP) - De windmolenparken van Eneco bij IJmuiden, die eerder op de dag stil kwamen te liggen vanwege storm Poly, draaien weer. "De storm is voorbijgetrokken", laat een woordvoerder weten.

Het gaat om het Prinses Amaliawindpark voor de kust van IJmuiden en windpark Spuisluis bij de monding van de haven in IJmuiden. De piek van de storm lag in deze regio, met zeer hoge windsnelheden.

Op land schakelden ook een aantal windturbines zichzelf uit vanwege de storm. Het Zeeuwse windpark Borssele op zee had geen last van de storm en bleef gewoon draaien.

Automatisch stil

Volgens de Eneco-woordvoerder schakelen oudere windmolens zichzelf uit bij langdurige wind boven de 90 kilometer per uur. De nieuwe windturbines blijven doordraaien tot windsnelheden van 108 kilometer per uur. Dat komt overeen met ongeveer windkracht 11.

Ook windturbines van Vattenfall schakelden zichzelf woensdag uit vanwege de storm. "Daar hoeven we zelf niks aan te doen, die zetten zichzelf automatisch stil wanneer de windsnelheid boven de 25 meter per seconde komt. En dat was natuurlijk het geval vandaag", zegt een woordvoerder. De storm had volgens hem geen invloed op de stroomproductie.

Meer uit Binnenland

Cruisemaatschappij: onderzoek naar herkomst hantavirus aan boord

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.

55 minuten geleden
Zwaargewonde in auto na vermoedelijke steekpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.

1 uur geleden
Levende witsnuitdolfijn aangespoeld bij Egmond aan Zee

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.

2 uur geleden
Nederland leidt repatriëring zieke bemanningsleden cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.

3 uur geleden
Trouw viert 25.000e editie met oud logo uit de oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.

3 uur geleden
BuZa bevestigt dat twee Nederlanders zijn overleden op cruise

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.

6 uur geleden
Na dagen blussen het sein brand meester gegeven bij brand Weert

WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.

6 uur geleden