‘En heel veel mooi weer hè, hier in Vlissingen’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Frans Hut (55). Single. 2 dochters. Woont vanaf z’n vijfde in Vlissingen. Was o.a. steigerbouwer, grondwerker en barkeeper. Is sinds maart 2020 werkzaam op de Milieustraat.
“Door de corona raakte ik m’n werk kwijt. Ik dacht: geef mij maar een grijper en wat vuilniszakken en ik ga beginnen. Ik moet wat te doen hebben hè. Toen kwam dit op m’n pad.”
“Leuk ploegje. Buitenwerk. Héérlijk. Tijdens de lockdown stonden ze soms tot bij het viaduct. Een uitje voor veel gezinnen. Je wil niet weten wat er wordt weggegooid.”
“We zijn een wegwerpmaatschappij geworden hè. Een paar maanden terug: prachtig uitgesneden eikenhouten deuren. De meeste mensen hechten er geen waarde meer aan.”
“Veel bekenden natuurlijk die je tegenkomt. Da’s best wel leuk. Een praatje met die en met die. Zoals in het café. Heel gevarieerd. Kijk met hem daar heb ik nog op school gezeten.”
“Ik woon in de Glacisstraat. Prima daar. Een muzikaal buurtje. Een doedelzakspeler. Een gitarist. Een drummer. Dan hoor je ze lekker oefenen op het zolderkamertje met open raam.”
“Het is vijf minuten naar het strand. En drie naar het centrum. De horeca ga ik niet meer in. Dan heb je geen eigen leven. Nu ideale werktijden. En heel veel mooi weer hè, hier in Vlissingen.”
BIJDRAGE HELGE PRINSEN
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
11 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
12 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden