Emmen ontloopt rechtstreekse degradatie door drie treffers Peña
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft rechtstreekse degradatie uit de Eredivisie ontlopen. Het elftal van trainer Dick Lukkien won de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (3-1) en kan een speelronde voor het einde niet meer achterhaald worden door ADO Den Haag en VVV-Venlo. Sergio Peña scoorde driemaal voor de thuisploeg.
Emmen leek dit seizoen lang op degradatie af te stevenen, met nul overwinningen in de eerste 22 competitieduels. Maar met dank aan een serie van acht duels zonder nederlaag op rij knokte de ploeg zich naar boven. Emmen is nu de nummer 16 van de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en tegen degradatie.
Emmen heeft slechts 1 punt minder dan Willem II en sluit de reguliere competitie zondag af met een uitwedstrijd tegen het al gedegradeerde VVV-Venlo. Peña benutte in de 21e minuut een strafschop voor Emmen, nadat verdediger Ibrahim Dresevic van Heerenveen Michael de Leeuw op zijn kin had getrapt. Heerenveen speelde vanaf de 27e minuut met een man minder, na een rode kaart voor Lasse Schöne. De Deen maakte een zware overtreding op Jari Vlak.
Peña benutte in de 53e minuut opnieuw een strafschop, na een handsbal van Jan Paul van Hecke. Hij schoot zijn ploeg even later ook naar 3-0. Benjamin Nygren bepaalde de eindstand namens de bezoekers die met negen man eindigden na een rode kaart van Syb van Ottele.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
10 uur geleden