Emmen ontloopt rechtstreekse degradatie door drie treffers Peña
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft rechtstreekse degradatie uit de Eredivisie ontlopen. Het elftal van trainer Dick Lukkien won de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (3-1) en kan een speelronde voor het einde niet meer achterhaald worden door ADO Den Haag en VVV-Venlo. Sergio Peña scoorde driemaal voor de thuisploeg.
Emmen leek dit seizoen lang op degradatie af te stevenen, met nul overwinningen in de eerste 22 competitieduels. Maar met dank aan een serie van acht duels zonder nederlaag op rij knokte de ploeg zich naar boven. Emmen is nu de nummer 16 van de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en tegen degradatie.
Emmen heeft slechts 1 punt minder dan Willem II en sluit de reguliere competitie zondag af met een uitwedstrijd tegen het al gedegradeerde VVV-Venlo. Peña benutte in de 21e minuut een strafschop voor Emmen, nadat verdediger Ibrahim Dresevic van Heerenveen Michael de Leeuw op zijn kin had getrapt. Heerenveen speelde vanaf de 27e minuut met een man minder, na een rode kaart voor Lasse Schöne. De Deen maakte een zware overtreding op Jari Vlak.
Peña benutte in de 53e minuut opnieuw een strafschop, na een handsbal van Jan Paul van Hecke. Hij schoot zijn ploeg even later ook naar 3-0. Benjamin Nygren bepaalde de eindstand namens de bezoekers die met negen man eindigden na een rode kaart van Syb van Ottele.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
8 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
53 minuten geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
3 uur geleden