Emmen ontloopt rechtstreekse degradatie door drie treffers Peña
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft rechtstreekse degradatie uit de Eredivisie ontlopen. Het elftal van trainer Dick Lukkien won de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (3-1) en kan een speelronde voor het einde niet meer achterhaald worden door ADO Den Haag en VVV-Venlo. Sergio Peña scoorde driemaal voor de thuisploeg.
Emmen leek dit seizoen lang op degradatie af te stevenen, met nul overwinningen in de eerste 22 competitieduels. Maar met dank aan een serie van acht duels zonder nederlaag op rij knokte de ploeg zich naar boven. Emmen is nu de nummer 16 van de Eredivisie, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan de play-offs voor promotie en tegen degradatie.
Emmen heeft slechts 1 punt minder dan Willem II en sluit de reguliere competitie zondag af met een uitwedstrijd tegen het al gedegradeerde VVV-Venlo. Peña benutte in de 21e minuut een strafschop voor Emmen, nadat verdediger Ibrahim Dresevic van Heerenveen Michael de Leeuw op zijn kin had getrapt. Heerenveen speelde vanaf de 27e minuut met een man minder, na een rode kaart voor Lasse Schöne. De Deen maakte een zware overtreding op Jari Vlak.
Peña benutte in de 53e minuut opnieuw een strafschop, na een handsbal van Jan Paul van Hecke. Hij schoot zijn ploeg even later ook naar 3-0. Benjamin Nygren bepaalde de eindstand namens de bezoekers die met negen man eindigden na een rode kaart van Syb van Ottele.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
5 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
9 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
12 uur geleden