Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EMA geeft positief advies over medicijn dat alzheimer vertraagt

EMA geeft positief advies over medicijn dat alzheimer vertraagt

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuw medicijn dat het verloop van de ziekte van Alzheimer vertraagt, heeft voor een specifieke groep patiënten een positieve beoordeling gekregen van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). Dat is een belangrijke stap op weg naar het daadwerkelijk voorschrijven van het middel genaamd Leqembi aan patiënten bij wie de ziekte nog in een vroeg stadium is. In eerste instantie had de medicijnwaakhond de aanvraag afgekeurd.

Bij een deel van de patiënten was er een te hoge kans op ernstige bijwerkingen, zoals vochtophoping en bloedingen in de hersenen. In het ernstigste geval zouden die fataal kunnen aflopen. Daardoor was de conclusie dat de voordelen niet zouden opwegen tegen de risico's.

Het risico op bijwerkingen hangt samen met de genen van de patiënt. Wie een heel specifiek gen niet heeft, of slechts één kopie ervan, loopt een lagere kans op de zware bijwerkingen dan mensen die twee kopieën van dat gen hebben. De fabrikant van het medicijn heeft in een nieuwe aanvraag daarom de doelgroep die het middel kan krijgen verkleind tot de groep die een lager risico loopt. Voor die mensen is het nu dus goedgekeurd door het beoordelingscomité van EMA. Dat is overigens wel een ruime meerderheid van de patiënten.

Extra onderzoek

"Met de goedkeuring van Leqembi kan het medicijn niet door iedereen gebruikt worden", vat de Nederlandse medicijnautoriteit CBG het samen. De fabrikant wordt verder verplicht om na de toelating extra onderzoek te doen naar de veiligheid van het middel.

Het is nog niet bekend wanneer Nederlandse patiënten het medicijn kunnen krijgen. De volgende stap is dat de Europese Commissie een beslissing neemt over de handelsvergunning.

Meer uit Gezond

Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

1 dag geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

1 dag geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

2 dagen geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

6 dagen geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

1 week geleden
WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

1 week geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden