
Els en Yora Martijn spelen klarinet bij Scheldegalm: ‘Je zet samen iets neer waarvan anderen ook genieten’
HANSWEERT - De keren dat Els Martijn is verhuisd in haar leven, reisde haar hobby met haar mee en meldde ze zich aan bij de plaatselijke muziekvereniging. Nu woont ze alweer jaren in Hansweert en speelt ze klarinet bij Scheldegalm. Haar 12-jarige dochter Yora heeft dat instrument inmiddels ook ontdekt en zoon Serre (10) oefent er vrolijk op los op de bariton.Els’ vader speelde muziek toen zij klein was en ze vindt het mooi dat ze die liefde heeft doorgegeven aan haar eigen kinderen. “Al weet ik niet hoe ik dat gedaan heb”, lacht ze. Misschien door haar enthousiaste manier van erover praten? “Muziek is zó leuk! Ik neurie hele dagen.” Muziek maken in verenigingsverband maakt het voor Els nog mooier. “Je zet met z’n allen iets neer waarvan anderen ook kunnen genieten. Daar word ik warm van.” Scheldegalm is met zo’n twintig spelende leden een relatief kleine club en dat maakt het samenspel intiemer, vindt ze. “Je bent een team, dus je moet goed naar elkaar luisteren.” Sinds ruim vier jaar speelt haar dochter ook mee. “Op de basisschool begon ik met blokfluit en nu speel ik klarinet”, vertelt Yora, die zondag - in haar nieuwe uniform - onder meer genoot van het muziekstuk ‘Pirates of the Caribbean’. “Het is mooi om muziek te maken en ik speel graag klarinet door wat je er allemaal mee kunt.” De dirigent daagt de muzikanten graag uit en dat maakt hun hobby leerzaam. “Laatst kreeg ik een stuk met hoge noten”, geeft Els een voorbeeld, “het is mooi als het dan lukt die goed te spelen.”
Meer uit Reimerswaal
KRABBENDIJKE - Hulpdiensten zijn zondagochtend met spoed naar de Nieukerckestraat in Krabbendijke gegaan voor een melding van een man buiten bewustzijn. De man werd aan het einde van de ochtend op straat aangetroffen door voorbijgangers die direct de hulpdiensten alarmeerden.
11 uur geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft 2024 afgesloten met een uitzonderlijk positief resultaat van 9,3 miljoen euro. De gemeenteraad stelt de jaarrekening officieel vast op 1 juli 2025.
2 dagen geledenKAPELLE - Wethouder Herselman heeft bekendgemaakt dat inwoners en ondernemers in Eversdijk een financiële tegemoetkoming krijgen voor de aansluiting op glasvezel. Dit is het resultaat van overleg en onderzoek naar compensatie in het kader van de subsidieregeling Netten op Zee.
2 dagen geledenYERSEKE - Tweede Pinksterdag stond voor tientallen deelnemers in het teken van bewegen, ontdekken en iets goeds doen. Vanuit Yerseke gingen maandag auto- en fietspuzzeltochten van start, georganiseerd door vrijwilligers van de Living Bread Foundation. De routes voerden door diverse dorpen in de gemeente Reimerswaal.
4 dagen geledenRILLAND - In en rond Rilland wordt zoveel duurzame energie opgewekt dat het stroomnet op piekmomenten overbelast raakt. Om dat te voorkomen, is onlangs een speciaal contract afgesloten met zonnepark Markiezaat. Dankzij deze afspraak kan het zonnepark tijdelijk worden afgeschakeld, om het stroomnet stabiel te houden.
4 dagen geledenKAPELLE - Op 5, 6 en 7 september keert het christelijke Upgrade Festival terug naar Kapelle voor de derde editie. Het evenement, georganiseerd door Stichting Upgrade Events, biedt bezoekers opnieuw een weekend vol muziek, sprekers en momenten van bezinning. Na eerdere succesvolle edities lijkt ook deze editie goed bezocht te worden: al binnen enkele dagen na de start van de kaartverkoop was een kwart van de weekendtickets verkocht.
5 dagen geledenKAPELLE - Op woensdag 11 juni staat de Fruithof in Kapelle volledig in het teken van buitenspelen. In het kader van de Nationale Buitenspeeldag organiseert speel-o-theek De Schatkist een vrolijke en actieve middag voor alle kinderen.
5 dagen geleden