Elon Musk steekt meer eigen geld in overnamedeal Twitter
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Elon Musk is van plan om een groter deel van de overnamesom van het socialmediabedrijf Twitter voor eigen rekening te nemen. Uit documenten die zijn ingediend bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC blijkt dat zijn persoonlijke financiƫle bijdrage voor de Twitter-deal nu 33,5 miljard dollar bedraagt, omgerekend ruim 31 miljard euro.
Musk, oprichter en topman van elektrische autofabrikant Tesla, herhaalde ook zijn toezegging om de overnamedeal van 44 miljard dollar te voltooien. De rijkste man ter wereld heeft al een akkoord bereikt met Twitter over de overname, maar zorgde onlangs voor een verrassing door de deal in de wacht te zetten. Dat deed hij omdat hij meer duidelijkheid wil over het aandeel nepaccounts op de berichtendienst. Door de onzekerheid rond de overnamedeal en de onrust op de beurzen zijn de aandelenkoersen van zowel Twitter als Tesla in waarde gedaald.
Om de overname te financieren zoekt Musk ook hulp bij anderen. Zo is hij in gesprek met Twitter-oprichter en voormalig topman Jack Dorsey en andere aandeelhouders om de deal te helpen financieren, of hun Twitter-aandelen aan hem over te dragen.
Uit de documenten blijkt dat Musk de plannen om zijn aankoop van Twitter gedeeltelijk te financieren met een margelening gekoppeld aan zijn belang in Tesla heeft laten vallen. Musk zal daardoor zelf krap 6,3 miljard dollar aan extra financiering moeten regelen.
De nieuwe structuur zou het risico van de deal voor zowel Musk als zijn geldschieters ook kunnen verminderen, vooral gezien de recente forse daling van de aandelenkoers van Tesla. De fabrikant van elektrische auto's is ongeveer 40 procent in waarde gezakt sinds Musk begin april zijn belang in Twitter aankondigde. Musk heeft al voor 8,5 miljard dollar aan Tesla-aandelen verkocht om geld in te zamelen voor zijn Twitter-deal, waarbij hij aangaf geen verdere verkoop in de planning te hebben.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
7 uur geleden