Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk steekt meer eigen geld in overnamedeal Twitter

Elon Musk steekt meer eigen geld in overnamedeal Twitter

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Elon Musk is van plan om een groter deel van de overnamesom van het socialmediabedrijf Twitter voor eigen rekening te nemen. Uit documenten die zijn ingediend bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC blijkt dat zijn persoonlijke financiële bijdrage voor de Twitter-deal nu 33,5 miljard dollar bedraagt, omgerekend ruim 31 miljard euro.

Musk, oprichter en topman van elektrische autofabrikant Tesla, herhaalde ook zijn toezegging om de overnamedeal van 44 miljard dollar te voltooien. De rijkste man ter wereld heeft al een akkoord bereikt met Twitter over de overname, maar zorgde onlangs voor een verrassing door de deal in de wacht te zetten. Dat deed hij omdat hij meer duidelijkheid wil over het aandeel nepaccounts op de berichtendienst. Door de onzekerheid rond de overnamedeal en de onrust op de beurzen zijn de aandelenkoersen van zowel Twitter als Tesla in waarde gedaald.

Om de overname te financieren zoekt Musk ook hulp bij anderen. Zo is hij in gesprek met Twitter-oprichter en voormalig topman Jack Dorsey en andere aandeelhouders om de deal te helpen financieren, of hun Twitter-aandelen aan hem over te dragen.

Uit de documenten blijkt dat Musk de plannen om zijn aankoop van Twitter gedeeltelijk te financieren met een margelening gekoppeld aan zijn belang in Tesla heeft laten vallen. Musk zal daardoor zelf krap 6,3 miljard dollar aan extra financiering moeten regelen.

De nieuwe structuur zou het risico van de deal voor zowel Musk als zijn geldschieters ook kunnen verminderen, vooral gezien de recente forse daling van de aandelenkoers van Tesla. De fabrikant van elektrische auto's is ongeveer 40 procent in waarde gezakt sinds Musk begin april zijn belang in Twitter aankondigde. Musk heeft al voor 8,5 miljard dollar aan Tesla-aandelen verkocht om geld in te zamelen voor zijn Twitter-deal, waarbij hij aangaf geen verdere verkoop in de planning te hebben.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffing Canada met tien procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.

4 uur geleden
Trump verhoogt importheffing Canada met tien procent

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft 10 procent extra importheffingen voor Canada aangekondigd om wat hij "ernstige verkeerde voorstelling van de feiten" door Canada noemt.

7 uur geleden
Grote bank in Iran valt om na jaren van problemen

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ayandeh Bank, een van de grotere banken in Iran, is omgevallen. Volgens Iraanse media zijn de bezittingen overgenomen door branchegenoot Melli Bank, die in handen is van de overheid. De bank kampte al langer met problemen, waaronder leningen die niet werden terugbetaald.

15 uur geleden
Brussel bekijkt opties voor reactie op Chinese exportbeperkingen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Europese Commissie overweegt alle opties om te reageren op China's exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen. Dat heeft commissievoorzitter Ursula von der Leyen zaterdag gezegd op een conferentie in Berlijn.

16 uur geleden
Bankpresident waarschuwt voor te hoog Frans begrotingstekort

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Franse centrale bank waarschuwt parlementariërs het begrotingstekort voor 2026 niet te hoog te laten oplopen. Volgens François Villeroy de Galhau zou het niet hoger mogen uitvallen dan 4,8 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Anders is Frankrijk niet in staat zijn groeiende schuldenlast aan te pakken, heeft hij gezegd tegen de krant La Croix.

18 uur geleden
Trump draait milieuregel Biden voor smelterijen voorlopig terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat verder met het afbreken van duurzaamheidsbeleid uit het Biden-tijdperk. Een milieuregel rond de uitstoot van kopersmelterijen wordt voorlopig teruggedraaid.

18 uur geleden
Russische gezant verwacht weinig impact van nieuwe sancties VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev gelooft niet dat de recent opgelegde Amerikaanse sancties op Russische oliebedrijven een significante impact zullen hebben op de Russische economie. Dat heeft hij gezegd in het programma Special Report op Fox News tijdens een bezoek aan Washington voor gesprekken met de Amerikaanse regering.

19 uur geleden