Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk naar Auschwitz-conferentie van Joodse organisatie

Elon Musk naar Auschwitz-conferentie van Joodse organisatie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk gaat volgende week naar een conferentie over concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz. De European Jewish Association, die het evenement organiseert, noemt de komst van de Tesla-baas in een uitnodiging. Hij zal spreken over online-uitingen van antisemitisme.

Critici vinden dat Musk te weinig doet tegen antisemitisme op het socialemediaplatform X, dat hij in 2022 kocht. Ook zijn eigen uitingen op het platform zijn omstreden. Musk reageerde in november instemmend op een bericht waarin een gebruiker beweerde dat Joden "haat tegen witte mensen aanwakkeren". Later verontschuldigde de rijkste man ter wereld zich voor die reactie.

Grote adverteerders zoals Apple en Disney trokken zich in het najaar van 2023 terug van het voormalige Twitter uit angst dat hun marketingberichten zouden verschijnen naast berichten die het nazigedachtegoed verheerlijken. Musk geeft op zijn beurt de Amerikaanse Anti-Defamation League, die tegen antisemitisme strijdt, de schuld van de sterk gedaalde advertentie-inkomsten.

Volgens de uitnodiging spreekt Musk aanstaande maandag met de rechts-conservatieve mediaondernemer Ben Shapiro op de Auschwitz-conferentie. Het evenement omvat een symposium in de Poolse stad Krakau en een ceremonie in Auschwitz zelf.

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

2 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiƫle diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

2 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

2 uur geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

5 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

5 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

5 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiƫle misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

5 uur geleden