Elon Musk naar Auschwitz-conferentie van Joodse organisatie
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk gaat volgende week naar een conferentie over concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz. De European Jewish Association, die het evenement organiseert, noemt de komst van de Tesla-baas in een uitnodiging. Hij zal spreken over online-uitingen van antisemitisme.
Critici vinden dat Musk te weinig doet tegen antisemitisme op het socialemediaplatform X, dat hij in 2022 kocht. Ook zijn eigen uitingen op het platform zijn omstreden. Musk reageerde in november instemmend op een bericht waarin een gebruiker beweerde dat Joden "haat tegen witte mensen aanwakkeren". Later verontschuldigde de rijkste man ter wereld zich voor die reactie.
Grote adverteerders zoals Apple en Disney trokken zich in het najaar van 2023 terug van het voormalige Twitter uit angst dat hun marketingberichten zouden verschijnen naast berichten die het nazigedachtegoed verheerlijken. Musk geeft op zijn beurt de Amerikaanse Anti-Defamation League, die tegen antisemitisme strijdt, de schuld van de sterk gedaalde advertentie-inkomsten.
Volgens de uitnodiging spreekt Musk aanstaande maandag met de rechts-conservatieve mediaondernemer Ben Shapiro op de Auschwitz-conferentie. Het evenement omvat een symposium in de Poolse stad Krakau en een ceremonie in Auschwitz zelf.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff zegt dat hij perplex stond over hoe Iran de onderhandelingen met de VS begon over het Iraanse nucleaire programma. De Iraanse onderhandelaars hadden het meteen over hun "onvervreemdbare recht om al hun nucleaire brandstof te verrijken", blikte hij terug in een interview met Fox News. De Amerikanen zouden zich vervolgens hebben beroepen op hun "onvervreemdbare recht" om in te grijpen.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - In een interview met Fox News zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de oorlog met Iran niet "eindeloos" zal zijn, maar wel "even kan duren". Netanyahu sprak van een "snelle en beslissende actie" en noemde de oorlog een "toegangspoort naar vrede".
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
4 uur geleden