Elon Musk naar Auschwitz-conferentie van Joodse organisatie
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk gaat volgende week naar een conferentie over concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz. De European Jewish Association, die het evenement organiseert, noemt de komst van de Tesla-baas in een uitnodiging. Hij zal spreken over online-uitingen van antisemitisme.
Critici vinden dat Musk te weinig doet tegen antisemitisme op het socialemediaplatform X, dat hij in 2022 kocht. Ook zijn eigen uitingen op het platform zijn omstreden. Musk reageerde in november instemmend op een bericht waarin een gebruiker beweerde dat Joden "haat tegen witte mensen aanwakkeren". Later verontschuldigde de rijkste man ter wereld zich voor die reactie.
Grote adverteerders zoals Apple en Disney trokken zich in het najaar van 2023 terug van het voormalige Twitter uit angst dat hun marketingberichten zouden verschijnen naast berichten die het nazigedachtegoed verheerlijken. Musk geeft op zijn beurt de Amerikaanse Anti-Defamation League, die tegen antisemitisme strijdt, de schuld van de sterk gedaalde advertentie-inkomsten.
Volgens de uitnodiging spreekt Musk aanstaande maandag met de rechts-conservatieve mediaondernemer Ben Shapiro op de Auschwitz-conferentie. Het evenement omvat een symposium in de Poolse stad Krakau en een ceremonie in Auschwitz zelf.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
1 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
4 uur geleden