Elon Musk naar Auschwitz-conferentie van Joodse organisatie
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk gaat volgende week naar een conferentie over concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz. De European Jewish Association, die het evenement organiseert, noemt de komst van de Tesla-baas in een uitnodiging. Hij zal spreken over online-uitingen van antisemitisme.
Critici vinden dat Musk te weinig doet tegen antisemitisme op het socialemediaplatform X, dat hij in 2022 kocht. Ook zijn eigen uitingen op het platform zijn omstreden. Musk reageerde in november instemmend op een bericht waarin een gebruiker beweerde dat Joden "haat tegen witte mensen aanwakkeren". Later verontschuldigde de rijkste man ter wereld zich voor die reactie.
Grote adverteerders zoals Apple en Disney trokken zich in het najaar van 2023 terug van het voormalige Twitter uit angst dat hun marketingberichten zouden verschijnen naast berichten die het nazigedachtegoed verheerlijken. Musk geeft op zijn beurt de Amerikaanse Anti-Defamation League, die tegen antisemitisme strijdt, de schuld van de sterk gedaalde advertentie-inkomsten.
Volgens de uitnodiging spreekt Musk aanstaande maandag met de rechts-conservatieve mediaondernemer Ben Shapiro op de Auschwitz-conferentie. Het evenement omvat een symposium in de Poolse stad Krakau en een ceremonie in Auschwitz zelf.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
59 minuten geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden