Elon Musk naar Auschwitz-conferentie van Joodse organisatie
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk gaat volgende week naar een conferentie over concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz. De European Jewish Association, die het evenement organiseert, noemt de komst van de Tesla-baas in een uitnodiging. Hij zal spreken over online-uitingen van antisemitisme.
Critici vinden dat Musk te weinig doet tegen antisemitisme op het socialemediaplatform X, dat hij in 2022 kocht. Ook zijn eigen uitingen op het platform zijn omstreden. Musk reageerde in november instemmend op een bericht waarin een gebruiker beweerde dat Joden "haat tegen witte mensen aanwakkeren". Later verontschuldigde de rijkste man ter wereld zich voor die reactie.
Grote adverteerders zoals Apple en Disney trokken zich in het najaar van 2023 terug van het voormalige Twitter uit angst dat hun marketingberichten zouden verschijnen naast berichten die het nazigedachtegoed verheerlijken. Musk geeft op zijn beurt de Amerikaanse Anti-Defamation League, die tegen antisemitisme strijdt, de schuld van de sterk gedaalde advertentie-inkomsten.
Volgens de uitnodiging spreekt Musk aanstaande maandag met de rechts-conservatieve mediaondernemer Ben Shapiro op de Auschwitz-conferentie. Het evenement omvat een symposium in de Poolse stad Krakau en een ceremonie in Auschwitz zelf.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
4 uur geleden