Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk: koers bitcoin en ethereum lijkt hoog

Elon Musk: koers bitcoin en ethereum lijkt hoog

PALO ALTO (ANP) - De koers van de cryptomunten bitcoin en ethereum lijkt "hoog". Dit heeft Tesla-topman Elon Musk gezegd op Twitter, nadat de waardes van de munten weer nieuwe recordniveaus hebben bereikt. Ondertussen mag Musk zichzelf ook weer de rijkste persoon op aarde noemen, aangezien hij met zijn fortuin Amazon-topman Jeff Bezos opnieuw voorbij is gestreefd.

De bitcoin is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst verhandeld voor meer dan 56.000 dollar. Volgens Coinmarketcap, dat verschillende beurzen in de gaten houdt waarop de cryptomunt wordt verhandeld, liep de koers daarna ietsje terug tot ongeveer 55.000 dollar. De bitcoin is al langere tijd bezig met een spectaculaire opmars waarbij record op record wordt gestapeld. Een ethereum is nu dik 2000 dollar waard. Dat is beduidend minder dan de bitcoin, maar de ethereum is dit jaar wel al met meer dan 170 procent in waarde gestegen.

Wat Musk precies bedoelt met zijn opmerking is niet helemaal duidelijk. Hij reageerde op een tweet van een Amerikaanse cryptoscepticus. Die zei dat je beter kan investeren in goud dan in bitcoins of gebruikelijke valuta's zoals dollars en euro's. "Geld is slechts een gegeven waarmee we het ongemak van ruilhandel kunnen vermijden", tweette Musk vervolgens. In een post die daarop volgde, voegde hij eraan toe: "dat gezegd hebbende, bitcoin en ethereum lijken hoog, lol".

De miljardair heeft zich de afgelopen tijd geregeld uitgelaten over digitale munten, wat ook zorgt voor een toenemende vraag. Daarnaast werd eerder deze maand bekend dat Tesla voor 1,5 miljard dollar aan bitcoins heeft gekocht en dat de maker van elektrische auto's cryptomunten wil gaan accepteren als betaling voor producten. Kenners zien in de toenemende interesse van grote bedrijven en professionele beleggers ook een belangrijke oorzaak van de koersexplosie van digitale valuta's.

Musk haalde Bezos in januari al in als rijkste man op aarde. Afgelopen week werden de rollen even omgedraaid, toen Bezos de leiding weer overnam door een daling van de koers van het aandeel Tesla op de beurzen in New York. Maar sinds vrijdag prijkt de naam van Musk weer bovenaan de lijst van 's werelds rijkste personen van persbureau Bloomberg. Hij zou goed zijn voor 198,5 miljard dollar en Bezos voor 190 miljard dollar. Musk dankt zijn fortuin niet alleen aan de gestegen beurskoers van Tesla. Ook zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX is inmiddels tientallen miljarden dollars waard.

Meer uit Financieel

Regering-Trump aangeklaagd om 100.000 dollar kostend werkvisum

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Kamer van Koophandel klaagt de regering-Trump aan om de flinke sommen geld die ze in rekening wil brengen voor speciale werkvisa. Volgens de belangenbehartiger van het bedrijfsleven dreigt hierdoor de ongelijkheid tussen grote en kleine bedrijven toe te nemen. Ook zou Donald Trump daarmee ten onrechte het Congres passeren.

4 uur geleden
Beurzen New York sluiten lager na problemen bij regionale banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De handelssessie begon positief. Dat sloeg om nadat twee regionale banken problemen hadden gesignaleerd bij een van hun cliƫnten.

4 uur geleden
IKEA groeit in Nederland, wereldwijd dalen de verkopen

HAARLEM (ANP) - 's Werelds grootste franchisenemer van IKEA's, de Ingka Group, heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet geboekt. Nederlandse woonwinkels van de van oorsprong Zweedse keten wisten juist een licht hogere omzet te boeken.

6 uur geleden
Principeakkoord over cao sjorders, vrijdag stemming over staking

ROTTERDAM (ANP) - Vakbond FNV en de havenbedrijven ILS en Matrans hebben een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor sjorders, die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten. De bond roept sjorders vrijdagochtend in de haven bijeen om vast te stellen of het principeakkoord voldoende is om te stoppen met hun staking, legt vakbondsbestuurder Niek Stam uit. Als zij dat inderdaad vinden, volgt nog een schriftelijk referendum waarbij vakbondsleden kunnen stemmen over het onderhandelingsresultaat.

7 uur geleden
Duizenden Britten klagen farmaceut J&J aan om babypoeder

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 3000 Britten hebben Johnson & Johnson (J&J) in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd. Ze stellen dat zijzelf of een familielid eierstokkanker of mesothelioom, ook wel asbestkanker, hebben gekregen door het gebruik van babypoeder van de farmaceut. In het talkpoeder zou asbest hebben gezeten.

7 uur geleden
Bouwer BAM hard onderuit op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM is donderdag hard gedaald op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers schrokken van een negatief analistenrapport over het concern en zetten BAM ruim 13 procent lager. Verder overheerste het optimisme op de handelsvloeren in Amsterdam en andere Europese steden.

8 uur geleden
Vrijwel alle Europese automakers geraakt door Nexperia-conflict

BRUSSEL (ANP) - Het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia raakt vrijwel alle Europese autofabrikanten, meldt hun belangenvereniging ACEA. Automakers en hun toeleveranciers hebben vorige week bericht gekregen dat Nexperia de levering van chips niet langer kan garanderen. Onlangs werd bekend dat China het concern een exportbeperking heeft opgelegd, nadat de Nederlandse regering en rechters het Chinese moederbedrijf Wingtech op afstand hadden gezet.

10 uur geleden