Elon Musk beledigt EU-beleidschef na waarschuwing interview Trump
BRUSSEL (ANP) - Eigenaar van X Elon Musk heeft de Europese commissaris voor de Interne Markt Thierry Breton beledigd nadat die hem waarschuwde dat zijn aanstaande interview met Donald Trump geen gevaarlijke inhoud mag verspreiden.
EU-commissaris Breton waarschuwde Musk maandagmiddag in een open brief op X over de verspreiding van "inhoud die haat, wanorde, aanzetten tot geweld of bepaalde gevallen van desinformatie bevordert". Boetes voor het overtreden van die regels kunnen oplopen tot zes procent van de jaarlijkse omzet van een bedrijf.
"Met een groot publiek komt grote verantwoordelijkheid", schreef Breton op X, onder verwijzing naar de recente rellen in het Verenigd Koninkrijk die begonnen na een dodelijke mesaanval op kinderen in Southport. In de nasleep ging op platforms zoals X veel nepnieuws over de identiteit van de dader rond.
Musk reageerde op Breton met een meme uit de film Tropic Thunder uit 2008, waarin een acteur schreeuwt: "Take a big step back and literally fuck your own face" (neem een grote stap terug en neuk letterlijk je eigen gezicht).
Ook X-CEO Linda Yaccarino reageerde via haar platform op de brief van Breton: "Dit is een ongekende poging om een Europese wet uit te breiden naar politieke activiteiten in de VS. Het is ook neerbuigend tegenover Europese burgers, aangezien wordt gesuggereerd dat zij niet in staat zijn om naar een gesprek te luisteren en er hun eigen conclusies uit te trekken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
1 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.
3 uur geleden