Elon Musk beledigt EU-beleidschef na waarschuwing interview Trump
BRUSSEL (ANP) - Eigenaar van X Elon Musk heeft de Europese commissaris voor de Interne Markt Thierry Breton beledigd nadat die hem waarschuwde dat zijn aanstaande interview met Donald Trump geen gevaarlijke inhoud mag verspreiden.
EU-commissaris Breton waarschuwde Musk maandagmiddag in een open brief op X over de verspreiding van "inhoud die haat, wanorde, aanzetten tot geweld of bepaalde gevallen van desinformatie bevordert". Boetes voor het overtreden van die regels kunnen oplopen tot zes procent van de jaarlijkse omzet van een bedrijf.
"Met een groot publiek komt grote verantwoordelijkheid", schreef Breton op X, onder verwijzing naar de recente rellen in het Verenigd Koninkrijk die begonnen na een dodelijke mesaanval op kinderen in Southport. In de nasleep ging op platforms zoals X veel nepnieuws over de identiteit van de dader rond.
Musk reageerde op Breton met een meme uit de film Tropic Thunder uit 2008, waarin een acteur schreeuwt: "Take a big step back and literally fuck your own face" (neem een grote stap terug en neuk letterlijk je eigen gezicht).
Ook X-CEO Linda Yaccarino reageerde via haar platform op de brief van Breton: "Dit is een ongekende poging om een Europese wet uit te breiden naar politieke activiteiten in de VS. Het is ook neerbuigend tegenover Europese burgers, aangezien wordt gesuggereerd dat zij niet in staat zijn om naar een gesprek te luisteren en er hun eigen conclusies uit te trekken."
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
8 uur geleden