Elon Musk beledigt EU-beleidschef na waarschuwing interview Trump
BRUSSEL (ANP) - Eigenaar van X Elon Musk heeft de Europese commissaris voor de Interne Markt Thierry Breton beledigd nadat die hem waarschuwde dat zijn aanstaande interview met Donald Trump geen gevaarlijke inhoud mag verspreiden.
EU-commissaris Breton waarschuwde Musk maandagmiddag in een open brief op X over de verspreiding van "inhoud die haat, wanorde, aanzetten tot geweld of bepaalde gevallen van desinformatie bevordert". Boetes voor het overtreden van die regels kunnen oplopen tot zes procent van de jaarlijkse omzet van een bedrijf.
"Met een groot publiek komt grote verantwoordelijkheid", schreef Breton op X, onder verwijzing naar de recente rellen in het Verenigd Koninkrijk die begonnen na een dodelijke mesaanval op kinderen in Southport. In de nasleep ging op platforms zoals X veel nepnieuws over de identiteit van de dader rond.
Musk reageerde op Breton met een meme uit de film Tropic Thunder uit 2008, waarin een acteur schreeuwt: "Take a big step back and literally fuck your own face" (neem een grote stap terug en neuk letterlijk je eigen gezicht).
Ook X-CEO Linda Yaccarino reageerde via haar platform op de brief van Breton: "Dit is een ongekende poging om een Europese wet uit te breiden naar politieke activiteiten in de VS. Het is ook neerbuigend tegenover Europese burgers, aangezien wordt gesuggereerd dat zij niet in staat zijn om naar een gesprek te luisteren en er hun eigen conclusies uit te trekken."
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden