Elon Musk beledigt EU-beleidschef na waarschuwing interview Trump
BRUSSEL (ANP) - Eigenaar van X Elon Musk heeft de Europese commissaris voor de Interne Markt Thierry Breton beledigd nadat die hem waarschuwde dat zijn aanstaande interview met Donald Trump geen gevaarlijke inhoud mag verspreiden.
EU-commissaris Breton waarschuwde Musk maandagmiddag in een open brief op X over de verspreiding van "inhoud die haat, wanorde, aanzetten tot geweld of bepaalde gevallen van desinformatie bevordert". Boetes voor het overtreden van die regels kunnen oplopen tot zes procent van de jaarlijkse omzet van een bedrijf.
"Met een groot publiek komt grote verantwoordelijkheid", schreef Breton op X, onder verwijzing naar de recente rellen in het Verenigd Koninkrijk die begonnen na een dodelijke mesaanval op kinderen in Southport. In de nasleep ging op platforms zoals X veel nepnieuws over de identiteit van de dader rond.
Musk reageerde op Breton met een meme uit de film Tropic Thunder uit 2008, waarin een acteur schreeuwt: "Take a big step back and literally fuck your own face" (neem een grote stap terug en neuk letterlijk je eigen gezicht).
Ook X-CEO Linda Yaccarino reageerde via haar platform op de brief van Breton: "Dit is een ongekende poging om een Europese wet uit te breiden naar politieke activiteiten in de VS. Het is ook neerbuigend tegenover Europese burgers, aangezien wordt gesuggereerd dat zij niet in staat zijn om naar een gesprek te luisteren en er hun eigen conclusies uit te trekken."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
49 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
2 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
4 uur geleden