Ellie Lust beste BN'er bij Groot Dictee, twee winnaars met 5 fout
ROTTERDAM (ANP) - Ellie Lust was de beste BN'er bij het Groot Dictee der Nederlandse Taal. Dat bleek zaterdag tijdens de live-uitzending van het KRO-NCRV-programma De Taalstaat, waarin het dictee werd voorgelezen. Programmamaakster Lust had 18 fouten. Op de tweede plek bij de Bekende Nederlanders stond cabaretier Erik van Muiswinkel, die 20 fouten maakte. Het dictee werd voorgelezen in de bibliotheek in Rotterdam.
Bij de niet-BN'ers was er een gedeelde eerste plaats. Het Groot Dictee werd gewonnen door tekstcorrector Irene Vorstenbosch (47 jaar) uit Vught en actuaris Wouter de Voogd (26 jaar) uit Rotterdam. Zij hadden allebei slechts vijf fouten. Gemiddeld hadden de deelnemende luisteraars van het programma De Taalstaat die zichzelf hadden gekwalificeerd 17 fouten. De prominenten maakten gemiddeld 27 fouten.
Luisteraars konden meeschrijven vanuit huis tijdens de uitzending op NPO Radio 1. Ook werd meegeschreven in 32 deelnemende bibliotheken in het hele land. Het dictee is geschreven door Wim Daniëls en werd in de uitzending voorgelezen door Gerdi Verbeet. De jury van het dictee bestaat uit directeur Vibeke Roeper van Genootschap Onze Taal en hoofdredacteur Ton den Boon van de Dikke Van Dale.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
2 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
3 uur geleden