Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ellie Lust beste BN'er bij Groot Dictee, twee winnaars met 5 fout

Ellie Lust beste BN'er bij Groot Dictee, twee winnaars met 5 fout

ROTTERDAM (ANP) - Ellie Lust was de beste BN'er bij het Groot Dictee der Nederlandse Taal. Dat bleek zaterdag tijdens de live-uitzending van het KRO-NCRV-programma De Taalstaat, waarin het dictee werd voorgelezen. Programmamaakster Lust had 18 fouten. Op de tweede plek bij de Bekende Nederlanders stond cabaretier Erik van Muiswinkel, die 20 fouten maakte. Het dictee werd voorgelezen in de bibliotheek in Rotterdam.

Bij de niet-BN'ers was er een gedeelde eerste plaats. Het Groot Dictee werd gewonnen door tekstcorrector Irene Vorstenbosch (47 jaar) uit Vught en actuaris Wouter de Voogd (26 jaar) uit Rotterdam. Zij hadden allebei slechts vijf fouten. Gemiddeld hadden de deelnemende luisteraars van het programma De Taalstaat die zichzelf hadden gekwalificeerd 17 fouten. De prominenten maakten gemiddeld 27 fouten.

Luisteraars konden meeschrijven vanuit huis tijdens de uitzending op NPO Radio 1. Ook werd meegeschreven in 32 deelnemende bibliotheken in het hele land. Het dictee is geschreven door Wim Daniëls en werd in de uitzending voorgelezen door Gerdi Verbeet. De jury van het dictee bestaat uit directeur Vibeke Roeper van Genootschap Onze Taal en hoofdredacteur Ton den Boon van de Dikke Van Dale.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

1 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

7 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

8 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

9 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

10 uur geleden