Ellen Riemens en Marijn Witkam winnaars Libretoernooi
GOES - Afgelopen week stond in het teken van alweer het 9e Salon Pour L’Homme Libretoernooi gehouden in Sport Pub Goes. Oorspronkelijk vindt dit toernooi plaats rond november, maar vanwege Corona was deze uitgesteld naar mei.
Met een deelnemersveld van 56 biljartspelers, was het weer een enorm succes. Van maandag t/m vrijdag streden 16 spelers in de A klasse, de beste 16 spelers van het toernooi op basis van aanvangsgemiddelde (moyenne) en zij waren verdeeld over 4 poules van 4 spelers. Opvallend detail was dat deze editie er ook veel driebanden spelers meespeelde. De nummers 1 en 2 van iedere poule plaatsen zich voor de finale op zondag.
In de B groep moesten 40 spelers, verdeeld over 10 poules proberen zich voor de finale te plaatsen. Een spannende en soms ook zware strijd was het in diverse partijen, maar uiteindelijk ging de winnaar in de B finale tussen Kevin van der Brink en Marijn Witkam, die uiteindelijk is gewonnen door Marijn. In de halve finale stranden Jurgen van Dalen (verloren van Marijn) en Rinus Glas, die verloor van Kevin.
In de A finale, die geheel van de dames was tussen Sylvia Eckel en Ellen Riemens, sleepte Ellen de finale binnen. Sylvia won in de halve finale nog van Ko Koppejan (77 jaar) en Ellen won van Johnny Bakker.
De kortste partij was nog voor Sylvia, die in 9 beurten en een moyenne van 5.44 gemiddeld haar eerdere partij won. De hoogste break was voor Martien Veekens met een serie van 29 caramboles achter elkaar gemaakt.
Naast de verloting, het buffet voor alle deelnemers en aanhang, was het weer een zeer geslaagde editie. Rond november wordt de 10e editie gehouden.
Meer uit Beveland
GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
13 uur geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
18 uur geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
23 uur geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
23 uur geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
1 dag geleden's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.
1 dag geleden'S-GRAVENPOLDER - Diverse hulpdiensten zijn vanmorgen ingezet in 's-Gravenpolder voor een noodsituatie. Een persoon is komen te overlijden.
1 dag geleden