Elektronicaketen Best Buy stijgt op tam Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Best Buy ging dinsdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel iets hoger uit dan kenners hadden voorzien. Doordat consumenten vanwege de hoge inflatie minder uitgeven aan elektronica is het bedrijf wel iets voorzichtiger geworden over de omzet voor het hele jaar. De winstprognose voor het hele boekjaar werd daarentegen licht opgeschroefd. Het aandeel won kort na de opening 3,2 procent.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na het sterke koersherstel van de afgelopen twee handelsdagen. Die opleving volgde op de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de Federal Reserve "voorzichtig te werk" zal gaan bij eventuele verdere verhogingen van de rente.
Powell gaf daarbij aan dat de centrale bank zal zich laten leiden door de macro-economische gegevens die voor de volgende rentevergadering in september naar buiten komen. Deze week kijken beleggers dan ook vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Een sterke banengroei zou de Fed namelijk meer ruimte kunnen geven om het rentetarief verder te verhogen om de inflatie aan te pakken.
Koersstijging 3M
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 34.551 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent op 4437 punten en techgraadmeter Nasdaq ging een fractie omhoog tot 13.705 punten. Ondanks de recente opleving koersen de drie graadmeters nog altijd af op een negatief resultaat voor augustus.
3M won 1,8 procent. Het industrieconcern bevestigde onder voorwaarden akkoord te gaan met een schikking van de rechtszaken over de verkoop van defecte gevechtsoordopjes aan het Amerikaanse leger. Het bedrijf betaalt daarvoor 6 miljard dollar in de komende zes jaar. Het aandeel steeg maandag al ruim 5 procent, nadat persbureau Bloomberg meldde dat het bedrijf meer dan 5,5 miljard dollar zou willen betalen om de ruim 300.000 rechtszaken te schikken.
Autofabrikant Nio
Nio dook 11,8 procent omlaag. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een notering heeft in New York, leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. HP won 0,2 procent. De Amerikaanse computermaker maakt na de slotbel op Wall Street zijn kwartaalcijfers bekend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.
10 minuten geledenNAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.
10 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en Belgiƫ. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
3 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
3 uur geleden