Elektronicaketen Best Buy stijgt op tam Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Best Buy ging dinsdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel iets hoger uit dan kenners hadden voorzien. Doordat consumenten vanwege de hoge inflatie minder uitgeven aan elektronica is het bedrijf wel iets voorzichtiger geworden over de omzet voor het hele jaar. De winstprognose voor het hele boekjaar werd daarentegen licht opgeschroefd. Het aandeel won kort na de opening 3,2 procent.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na het sterke koersherstel van de afgelopen twee handelsdagen. Die opleving volgde op de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de Federal Reserve "voorzichtig te werk" zal gaan bij eventuele verdere verhogingen van de rente.
Powell gaf daarbij aan dat de centrale bank zal zich laten leiden door de macro-economische gegevens die voor de volgende rentevergadering in september naar buiten komen. Deze week kijken beleggers dan ook vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag verschijnt. Een sterke banengroei zou de Fed namelijk meer ruimte kunnen geven om het rentetarief verder te verhogen om de inflatie aan te pakken.
Koersstijging 3M
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 34.551 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent op 4437 punten en techgraadmeter Nasdaq ging een fractie omhoog tot 13.705 punten. Ondanks de recente opleving koersen de drie graadmeters nog altijd af op een negatief resultaat voor augustus.
3M won 1,8 procent. Het industrieconcern bevestigde onder voorwaarden akkoord te gaan met een schikking van de rechtszaken over de verkoop van defecte gevechtsoordopjes aan het Amerikaanse leger. Het bedrijf betaalt daarvoor 6 miljard dollar in de komende zes jaar. Het aandeel steeg maandag al ruim 5 procent, nadat persbureau Bloomberg meldde dat het bedrijf meer dan 5,5 miljard dollar zou willen betalen om de ruim 300.000 rechtszaken te schikken.
Autofabrikant Nio
Nio dook 11,8 procent omlaag. De Chinese fabrikant van elektrische auto's, die ook een notering heeft in New York, leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht. HP won 0,2 procent. De Amerikaanse computermaker maakt na de slotbel op Wall Street zijn kwartaalcijfers bekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.
4 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
46 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.
2 uur geleden