'Elektrisch koken met hulp van de zon'
SEROOSKERKE - Doordat iedereen door de coronacrisis veel meer tijd thuis moet doorbrengen, wordt er meer geklust. Nu is er tijd voor die klusjes die altijd bleven liggen. Marinus Passenier van Hubo in Serooskerke denkt mee en geeft elke week een tip.
De laatste tijd zijn er veel keukens verkocht, ook bij Hubo. De ene heeft er een nodig in zijn nieuwbouwhuis, de ander gaat verhuizen en een derde wil graag een moderne keuken. “Veel mensen koken nog op gas, maar willen daar vanaf”, zegt Marinus. Hij overdrijft niet als hij ‘veel’ zegt. “Van de tien mensen die een nieuwe keuken kopen, willen er negen geen gas meer.”
Magnetisch
In dat geval heb je twee mogelijkheden. Je hebt dan twee mogelijkheden. Je kunt gaan voor keramisch of inductie. “Een keramische kookplaat kun je vergelijken met een gloeilamp. Het duurt lang voor hij warm is en koelt langzaam af. Bij inductie, dat werkt door middel van een magnetisch veld, gaat het veel sneller. Je hebt direct contact met het kookproces. Het is makkelijker.” Inductiekookplaten zijn tegenwoordig goed betaalbaar. “Mensen die zo’n kookplaat kopen, zijn vaak bang dat ze iets aan hun meterkast moeten laten doen. Ook dat is lang niet altijd nodig, al is een aparte groep wel handig.”
Heet water
Marinus ziet ook veel vraag naar heetwaterkranen, zoals Quookers. “Daar is wel een aparte groep voor nodig. Mensen denken vaak dat zo’n kraan veel stroom verbruikt, maar dat valt mee. Als je je water eerst moet koken, kost dat ook veel stroom. En als je een paar zonnepanelen hebt, merk je daar sowieso weinig van. Zo kook je elektrisch met hulp van de zon.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Woensdag 5 november vindt de vijfde voorronde plaats van het songfestival voor ouderen in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Kandidaten kunnen zich nog inschrijven.
3 uur geledenVLISSINGEN - In de vernieuwde stoep van Boulevard de Ruyter in Vlissingen zijn al historische jaartallen verwerkt en binnenkort komen daar verbeelden en verklarende teksten bij.
7 uur geledenVLISSINGEN/OOST-SOUBURG - Vrijdagavond is er een Halloween-optocht in de binnenstad van Vlissingen. In Oost-Souburg zijn er zaterdagavond optochten voor kinderen van verschillende leeftijden.
10 uur geledenVLISSINGEN - Woensdag vinden de verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats. De eerste stembureaus openen om 7.30 uur. In de gemeente Vlissingen kunnen kiesgerechtigen hun stem uitbrengen op 22 vaste locaties. Ook is er een mobiel stembureau in Vlissingen en Oost-Souburg.
15 uur geledenVLISSINGEN - Dit jaar bestaat De Hoop vijftig jaar. Om dit jubileum te vieren opende leerwerkbedrijf Proef & Geniet in Vlissingen een bijzondere expositie met schilderijen gemaakt door (oud-)cliënten en medewerkers van De Hoop. Na de opening zijn de schilderijen tot 14 november nog gratis te bewonderen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Alweer voor de veertiende keer organiseerde de Vlissingse Turnvereniging (VTV) afgelopen weekend haar jaarlijkse springdisco.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland bouwt de komende jaren aan de M.A. van de Puttestraat in Oost-Souburg 99 appartementen. De nieuwbouw vindt plaats in fasen. Deze week begint de sloop van de bestaande appartementen aan de M.A. van de Puttestraat 78 tot en met 98 en Molenweg 29 tot en met 43. De woningen maken plaats voor de nieuwbouw van fase 1.
2 dagen geleden