Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elektriciteitsproductie stijgt door hernieuwbare energie en kolen

Elektriciteitsproductie stijgt door hernieuwbare energie en kolen

DEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsproductie is in het eerste kwartaal gestegen vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat komt vooral omdat meer energie werd opgewekt uit hernieuwbare bronnen als biomassa, zon en wind. Ook kolencentrales produceerden meer elektriciteit. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In Nederland werd het afgelopen kwartaal 6 procent meer elektriciteit opgewekt dan in dezelfde periode van 2020. Er werd vooral meer stroom opgewekt uit hernieuwbare bronnen, met een toename van 20 procent. Biomassa, zon en wind waren goed voor ruim een kwart van de totale elektriciteitsproductie.

Kolencentrales wekten 42 procent meer elektriciteit op, omdat de kolenprijs was gedaald en er minder onderhoudswerkzaamheden waren. Deze hoge procentuele stijging weegt wel minder zwaar op de totale stijging dan de hernieuwbare bronnen. Dat komt omdat in Nederland veel meer energie wordt opgewekt uit biomassa, zon en wind dan uit kolen.

De elektriciteitsproductie uit gas daalde licht met 3 procent. Ook gascentrales hadden te maken met minder onderhoudswerkzaamheden en bovendien was de gasprijs hoog.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

23 minuten geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

41 minuten geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

2 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

3 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

3 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

4 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

4 uur geleden