El Khayati kan zich laatste zege ADO niet meer heugen
DEN HAAG (ANP) - Abdenasser El Khayati kon met ADO Den Haag eindelijk weer eens genieten van een overwinning. De 32-jarige middenvelder stapte sinds zijn terugkeer naar Den Haag nog niet eerder als winnaar van het veld.
"Het was zwaarbevochten, dat sowieso", zei El Khayati na de 3-2-zege van ADO op Feyenoord voor de camera van ESPN. Voor de Hagenaars was het pas de derde zege van het seizoen. "Ik kan zelfs niet meer herinneren wanneer we voor het laatst hebben gewonnen."
Nog niet eerder wist ADO dit seizoen op eigen veld te winnen. Feyenoord kwam in de derde minuut nog wel op voorsprong en een nieuwe teleurstelling leek aanstaande. "Ik dacht: daar gaan we weer", aldus El Khayati. "Maar het was goed hoe we het oppakten en we kwamen goed terug in wedstrijd. Het is lang geleden dat we het betere veldspel hadden; er zat iets meer een idee achter in plaats van dat we zomaar de lange bal speelden."
El Khayati speelde zijn achtste duel sinds hij begin dit jaar terugkeerde in het Cars Jeans Stadion. "Gelukkig ben ik van de nul af", aldus de maker van de 2-1 en 3-1, die nog hoop houdt op een langer verblijf in de Eredivisie. "We hebben weer drie punten en gaan kijken hoe het loopt. Wij gaan er alles aan doen de resterende wedstrijden te winnen."
Volgend weekend wacht ADO de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
4 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
9 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
15 uur geleden