Eisen tot 22 jaar cel en tbs voor gruwelijke 'speciekuipmoord'
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in hoger beroep 22 jaar celstraf geëist tegen een 35-jarige man voor het doden van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in juni 2019. Zijn lijk werd met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. Tegen een 45-jarige vrouw werd bij het gerechtshof in Den Bosch twaalf jaar cel en tbs geëist.
Van der Heyden had een buitenechtelijke relatie met Wanda van R. (45) uit het Belgische Zoersel. Hij onderhield haar en had haar verteld dat hij veel zwart geld had gespaard. Toen Van R. een relatie kreeg met Nicky S. (35) uit Bergen op Zoom ontstond een plan om de vermeende tonnen te stelen. Omdat zij het geld niet konden vinden, liep alles uit de hand en werd de loodgieter gewelddadig gedood. Zijn lijk werd verminkt en verbrand. Wat overbleef werd in een speciekuip gelegd. Die werd volgegoten met cement en in het Schelde-Rijnkanaal gegooid.
De rechtbank legde in 2021 zeventien jaar cel en tbs op aan S. Van R. kreeg tien jaar cel. Zij wordt niet beschuldigd van moord of doodslag. De twee gingen in hoger beroep omdat ze een lagere straf willen. Ze leggen de schuld vooral bij elkaar.
Meer uit Binnenland
METEREN (ANP) - Door het treinongeval in Meteren donderdagochtend zijn vijf mensen lichtgewond geraakt. Het gaat om passagiers en de chauffeur van de vrachtwagen die op de overweg aan de Bredestraat is aangereden, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Of ze ook naar het ziekenhuis moeten, is niet bekend.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag is achter de identiteit gekomen van een tweede verdachte van de rellen op en rond het Malieveld in september van wie beelden online zijn gezet. Of diegene zichzelf heeft gemeld of is aangehouden, is niet bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouw die aangifte deed tegen Marco Borsato is volgens advocaat Geert-Jan Knoops ondermaats verhoord door de politie. Knoops zei donderdag in zijn pleidooi dat het politieverhoor "van ondermaatse kwaliteit" was. Knoops baseert zich op rapporten van rechtspsycholoog Peter van Koppen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er moeten betere regels komen om botsingen tussen snelle gevechtsvliegtuigen en de burgerluchtvaart te voorkomen. Daartoe roept de Onderzoeksraad voor Veiligheid op na onderzoek naar een bijna-botsing twee jaar geleden ten noorden van Elburg. Destijds kon een piloot van een F-16 op het laatste moment uitwijken om een crash te voorkomen met een sportvliegtuig dat een trainingsvlucht uitvoerde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van Marco Borsato hebben bij de start van hun pleidooi kritiek geuit op fouten in de schriftelijke uitwerking van een afgeluisterd gesprek van de verdachte, die terechtstaat voor ontucht met een minderjarige.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend vroeg bij de rechtbank in Utrecht verschenen. Op het programma van de tweede zittingsdag staat het pleidooi van zijn advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops, die voor vrijspraak zullen pleiten. Het Openbaar Ministerie eiste dinsdag een celstraf van vijf maanden tegen de zanger voor ontucht met een 15-jarige. Dat zou van september 2015 tot en met januari 2016 zijn gebeurd. Het vermeende slachtoffer is de dochter van de toenmalige fanclubvoorzitter.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Zuid-Hollandse gemeente Albrandswaard hebben de twee grootste partijen precies evenveel stemmen gekregen. Zowel PVV als VVD ontving 3011 stemmen, volgens de voorlopige uitslag die is doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. In meer gemeenten waren de verschillen tussen de grootste partij en de tweede partij minimaal.
8 uur geleden