Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eisen tot 22 jaar cel en tbs voor gruwelijke 'speciekuipmoord'

Eisen tot 22 jaar cel en tbs voor gruwelijke 'speciekuipmoord'

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in hoger beroep 22 jaar celstraf geëist tegen een 35-jarige man voor het doden van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in juni 2019. Zijn lijk werd met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. Tegen een 45-jarige vrouw werd bij het gerechtshof in Den Bosch twaalf jaar cel en tbs geëist.

Van der Heyden had een buitenechtelijke relatie met Wanda van R. (45) uit het Belgische Zoersel. Hij onderhield haar en had haar verteld dat hij veel zwart geld had gespaard. Toen Van R. een relatie kreeg met Nicky S. (35) uit Bergen op Zoom ontstond een plan om de vermeende tonnen te stelen. Omdat zij het geld niet konden vinden, liep alles uit de hand en werd de loodgieter gewelddadig gedood. Zijn lijk werd verminkt en verbrand. Wat overbleef werd in een speciekuip gelegd. Die werd volgegoten met cement en in het Schelde-Rijnkanaal gegooid.

De rechtbank legde in 2021 zeventien jaar cel en tbs op aan S. Van R. kreeg tien jaar cel. Zij wordt niet beschuldigd van moord of doodslag. De twee gingen in hoger beroep omdat ze een lagere straf willen. Ze leggen de schuld vooral bij elkaar.

Meer uit Binnenland

Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

28 minuten geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

39 minuten geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

1 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

2 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

4 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

7 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

18 uur geleden