Eisen tot 22 jaar cel en tbs voor gruwelijke 'speciekuipmoord'
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in hoger beroep 22 jaar celstraf geëist tegen een 35-jarige man voor het doden van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in juni 2019. Zijn lijk werd met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. Tegen een 45-jarige vrouw werd bij het gerechtshof in Den Bosch twaalf jaar cel en tbs geëist.
Van der Heyden had een buitenechtelijke relatie met Wanda van R. (45) uit het Belgische Zoersel. Hij onderhield haar en had haar verteld dat hij veel zwart geld had gespaard. Toen Van R. een relatie kreeg met Nicky S. (35) uit Bergen op Zoom ontstond een plan om de vermeende tonnen te stelen. Omdat zij het geld niet konden vinden, liep alles uit de hand en werd de loodgieter gewelddadig gedood. Zijn lijk werd verminkt en verbrand. Wat overbleef werd in een speciekuip gelegd. Die werd volgegoten met cement en in het Schelde-Rijnkanaal gegooid.
De rechtbank legde in 2021 zeventien jaar cel en tbs op aan S. Van R. kreeg tien jaar cel. Zij wordt niet beschuldigd van moord of doodslag. De twee gingen in hoger beroep omdat ze een lagere straf willen. Ze leggen de schuld vooral bij elkaar.
Meer uit Binnenland
EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
13 uur geleden