Eisen tot 22 jaar cel en tbs voor gruwelijke 'speciekuipmoord'
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in hoger beroep 22 jaar celstraf geëist tegen een 35-jarige man voor het doden van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in juni 2019. Zijn lijk werd met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. Tegen een 45-jarige vrouw werd bij het gerechtshof in Den Bosch twaalf jaar cel en tbs geëist.
Van der Heyden had een buitenechtelijke relatie met Wanda van R. (45) uit het Belgische Zoersel. Hij onderhield haar en had haar verteld dat hij veel zwart geld had gespaard. Toen Van R. een relatie kreeg met Nicky S. (35) uit Bergen op Zoom ontstond een plan om de vermeende tonnen te stelen. Omdat zij het geld niet konden vinden, liep alles uit de hand en werd de loodgieter gewelddadig gedood. Zijn lijk werd verminkt en verbrand. Wat overbleef werd in een speciekuip gelegd. Die werd volgegoten met cement en in het Schelde-Rijnkanaal gegooid.
De rechtbank legde in 2021 zeventien jaar cel en tbs op aan S. Van R. kreeg tien jaar cel. Zij wordt niet beschuldigd van moord of doodslag. De twee gingen in hoger beroep omdat ze een lagere straf willen. Ze leggen de schuld vooral bij elkaar.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
7 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.
22 uur geleden