Eis OM: weer 13 jaar cel voor 'spotter' in liquidatiezaak Huizen
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist in hoger beroep een celstraf van dertien jaar tegen Ali M. voor medeplichtigheid aan de moord op spyshopmedewerker Ronald Bakker. De zaak maakt deel uit van het Marengo-proces. Vermeend topcrimineel Ridouan Taghi zou volgens het OM opdracht tot het liquideren van Bakker hebben gegeven.
Bakker (59) werd op 9 september 2015 bij zijn woning in Huizen doodgeschoten. Hij werkte voor de spyshop van zijn zwager. De criminele groepering die er spullen kocht, vermoedde volgens het OM dat er was samengewerkt met de politie. "Er moest een boodschap worden afgegeven", merkte de advocaat-generaal vrijdag tijdens de zitting van het gerechtshof in Leeuwarden op.
M. (33) zou Bakker in juli en augustus 2015 hebben bespioneerd en informatie hebben doorgespeeld naar de schutter. De rechtbank in Lelystad veroordeelde hem in maart vorig jaar tot dertien jaar cel. "Ik heb er absoluut niks en nooit iets mee te maken, met de dood van die man", zei M. vrijdag. Hij ontkende met de bijnaam 'bril' circa zestig verdachte en versleutelde pgp-berichten te hebben verstuurd. M. merkte ook op dat hij zich beperkt voelt in zijn verdediging omdat uitspraken "consequenties" kunnen hebben. "Die wil ik niet aanvaarden. Deze zaak is een tak van het Marengo-proces dat nog in volle gang is." Zijn advocaat pleit voor vrijspraak.
Justitie vermoedt dat Gerel P. de schutter was. Hij werd vorige maand opgepakt in Brazilië.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
22 uur geleden