Eis hoger beroep schietpartij zorgboerderij: 30 jaar cel en tbs
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen John S. voor de schietpartij op een zorgboerderij in Alblasserdam en de moord op een 60-jarige man in Vlissingen. "Zijn enige doel was zoveel mogelijk slachtoffers maken", zei de officier van justitie.
Omdat het gevaar voor herhaling volgens deskundigen groot is en omdat S. gedeeltelijk verminderd toerekeningsvatbaar is, vindt het OM dat naast een lange celstraf ook de tbs-behandeling nodig is.
De 40-jarige S. uit het Zuid-Hollandse Oud-Alblas kreeg vorig jaar van de rechtbank een levenslange gevangenisstraf opgelegd, nadat het OM dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging had geëist. Zowel de verdachte als het OM gingen in hoger beroep tegen dit vonnis.
S. wordt vervolgd voor het doodschieten van een 34-jarige medewerkster van de zorgboerderij en een 16-jarige cliënte, op 6 mei 2022. Een 12-jarige jongen en een 20-jarige vrouw raakten zwaargewond. S. werd kort daarna aangehouden, terwijl hij 112 belde. Een paar dagen voor de schietpartij, op 4 mei, zou S. een 60-jarige schoenmaker hebben doodgeschoten in Vlissingen.
Het gerechtshof verwacht 17 december uitspraak te doen.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
8 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
8 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
9 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
9 uur geleden