Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eis hoger beroep schietpartij zorgboerderij: 30 jaar cel en tbs

Eis hoger beroep schietpartij zorgboerderij: 30 jaar cel en tbs

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen John S. voor de schietpartij op een zorgboerderij in Alblasserdam en de moord op een 60-jarige man in Vlissingen. "Zijn enige doel was zoveel mogelijk slachtoffers maken", zei de officier van justitie.

Omdat het gevaar voor herhaling volgens deskundigen groot is en omdat S. gedeeltelijk verminderd toerekeningsvatbaar is, vindt het OM dat naast een lange celstraf ook de tbs-behandeling nodig is.

De 40-jarige S. uit het Zuid-Hollandse Oud-Alblas kreeg vorig jaar van de rechtbank een levenslange gevangenisstraf opgelegd, nadat het OM dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging had geëist. Zowel de verdachte als het OM gingen in hoger beroep tegen dit vonnis.

S. wordt vervolgd voor het doodschieten van een 34-jarige medewerkster van de zorgboerderij en een 16-jarige cliënte, op 6 mei 2022. Een 12-jarige jongen en een 20-jarige vrouw raakten zwaargewond. S. werd kort daarna aangehouden, terwijl hij 112 belde. Een paar dagen voor de schietpartij, op 4 mei, zou S. een 60-jarige schoenmaker hebben doodgeschoten in Vlissingen.

Het gerechtshof verwacht 17 december uitspraak te doen.

Meer uit Binnenland

Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

55 minuten geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

2 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

3 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

3 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

4 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

15 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

16 uur geleden