Eis hoger beroep schietpartij zorgboerderij: 30 jaar cel en tbs
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen John S. voor de schietpartij op een zorgboerderij in Alblasserdam en de moord op een 60-jarige man in Vlissingen. "Zijn enige doel was zoveel mogelijk slachtoffers maken", zei de officier van justitie.
Omdat het gevaar voor herhaling volgens deskundigen groot is en omdat S. gedeeltelijk verminderd toerekeningsvatbaar is, vindt het OM dat naast een lange celstraf ook de tbs-behandeling nodig is.
De 40-jarige S. uit het Zuid-Hollandse Oud-Alblas kreeg vorig jaar van de rechtbank een levenslange gevangenisstraf opgelegd, nadat het OM dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging had geëist. Zowel de verdachte als het OM gingen in hoger beroep tegen dit vonnis.
S. wordt vervolgd voor het doodschieten van een 34-jarige medewerkster van de zorgboerderij en een 16-jarige cliënte, op 6 mei 2022. Een 12-jarige jongen en een 20-jarige vrouw raakten zwaargewond. S. werd kort daarna aangehouden, terwijl hij 112 belde. Een paar dagen voor de schietpartij, op 4 mei, zou S. een 60-jarige schoenmaker hebben doodgeschoten in Vlissingen.
Het gerechtshof verwacht 17 december uitspraak te doen.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
15 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 dag geleden