Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

(Eind)redacteur Vera de Geus: ‘Er zijn zoveel Tholenaren die zich inzetten voor geweldige initiatieven of die een bijzonder verhaal hebben.’

(Eind)redacteur Vera de Geus: ‘Er zijn zoveel Tholenaren die zich inzetten voor geweldige initiatieven of die een bijzonder verhaal hebben.’

THOLEN - De week van 1 tot en met 7 juli is uitgeroepen tot de week van de huis-aan-huiskrant. Het is namelijk best bijzonder te noemen dat je iedere week een gratis krant in de bus krijgt met daarin nieuws, interviews en reportages uit jouw gemeente. Toch heeft de branche het zwaar, maar we werken hard om iedere week en gratis Bode op je mat te laten vallen. In drie portretten laten we een paar van de gezichten achter de Thoolse Bode zien. Als tweede het woord aan (eind)redacteur Vera de Geus (37). Ze werkt al ruim vijftien jaar als redacteur voor Uitgeverij de Bode. Ze is onder andere verantwoordelijk voor de redactionele inhoud van de Thoolse Bode en de nieuwswebsite. 

De huis-aan-huiskrant heeft snel het imago een beetje oubollig te zijn. Maar met de Thoolse Bode probeert Vera en haar team correspondenten en fotografen dat beeld van zich af te schudden. “Ik geef het eerlijk toe: toen ik vijftien jaar geleden de HBO-opleiding Journalistiek voltooide, was werken voor een huis-aan-huis-blad niet mijn droombaan. Waar ik dacht bij het lokale suffertje terecht te komen, kwam ik binnen bij een bedrijf waar je, juist door het kleine team en de beperkte middelen, in no time alle facetten van de journalistiek leert kennen. Het bleek een leuke, maar ook veeleisende baan. Neem bijvoorbeeld de deadline. Die zorgt ervoor dat ik iedere maandag om 5.10 uur achter de laptop zit, om de laatste hand te leggen aan de editie van die week. Gelukkig is de waardering van interviewkandidaten wanneer je hun verhaal goed verwoordt, enorm groot. Er zijn zoveel Tholenaren die zich inzetten voor geweldige initiatieven, of die een bijzonder verhaal hebben. Die mensen leren kennen en hun verhaal mogen schrijven, is wat de lokale journalistiek zo leuk maakt. Daar doe je het voor, evenals voor al die lezers die wekelijks uitkijken naar hun gratis krant. Wanneer ik de nieuwste Thoolse Bode in handen krijg, zorgt dat voor een moment van trots. Maar niet te lang, want de volgende Bode moet weer in de steigers!” 

Meer uit Tholen

Waterpoort stopt als organisatie, maar blijft als netwerk: ‘De energie is niet weg’

THOLEN - Met een feestelijk slotevenement bij Beneden Sas in Steenbergen sloot Waterpoort afgelopen week vijftien jaar van samenwerking, verbinding en grensverleggende projecten af. Sinds 2010 bracht het netwerk ondernemers, overheden en inwoners samen rond de kracht van landschap, water en erfgoed tussen Brabant, Zeeland en Zuid-Holland.

4 uur geleden
Beweegtocht in Sint Philipsland viert het tienjarig jubileum van het Sportdorp

SINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen organiseert vrijdag een beweegtocht in Sint Philipsland om het 10-jarig bestaan van Sportdorp Sint Philipsland te vieren. De tocht is bedoeld voor jong en oud en begint vanaf 18.45 uur op het schoolplein van openbare basisschool De Luyster. 

20 uur geleden
Man (91) in scootmobiel overleden na aanrijding op de N286 bij Poortvliet

POORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Een 91-jarige man uit Sint-Maartensdijk is twee weken geleden overleden bij een ernstig ongeluk op de N286 bij Poortvliet. Dat meldt de politie aan HV Zeeland nu het onderzoek naar het incident is afgerond. De man stak onverwacht over met zijn scootmobiel, waarna hij werd aangereden.

1 dag geleden
Brand in put bij ondergrondse hut Smerdiek, brandweer doet waarschuwing

SINT-MAARTENSDIJK - De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een buitenbrand langs de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk. Ter plaatse bleek het vuur te woeden in een put naast een ondergrondse hut in het aangelegen bos. De brand was snel onder controle.

1 dag geleden
Lantaarnpalen blijven dag en nacht branden op Tholen door storing

THOLEN - Inwoners zitten al geruime tijd met problemen rond de openbare verlichting. Eerst vielen lantaarnpalen 's nachts massaal uit, inmiddels blijven ze juist dag en nacht branden. De VVD op Tholen maakt zich zorgen en stelt vragen hierover.

1 dag geleden
Van Haaften bestaat 60 jaar: Een echt familiebedrijf met hart voor de klant

[Bedrijvig nieuws] - Wat zestig jaar geleden begon met een straathamer en een kruiwagen is uitgegroeid tot een begrip in de regio: sierbestrating en aannemersbedrijf Van Haaften uit Stavenisse. In 1965 startte Kees van Haaften zijn eigen straatmakersbedrijf. Inmiddels is het een familieonderneming waarin drie generaties samenwerken en klanten uit heel Tholen en West-Brabant bedienen.

1 dag geleden
Lynn van Olympia Tholen is regiokampioen turnen, tweede plek voor Nina

THOLEN - Tijdens de regiokampioenschappen meerkampfinale turnen in Kapelle heeft Lynn Tichem van Olympia Tholen een indrukwekkende prestatie geleverd. Ze werd eerste in haar categorie en mag zich nu regiokampioen noemen. Ook clubgenoot Nina Verwijs viel in de prijzen met een tweede plek.  

2 dagen geleden