Eindexamenleerlingen beginnen met laatste herkansingen
DEN HAAG (ANP) - Eindexamenleerlingen die hier recht op hebben kunnen vanaf dinsdag nog een herkansing doen. Dan begint het zogenoemde derde tijdvak. Op donderdag 15 juli horen deze leerlingen of zij ook geslaagd zijn en hebben de laatste eindexamenleerlingen zomervakantie.
Bijna 200.000 middelbare scholieren mochten dit jaar eindexamen doen. De eerste toetsen waren op 17 mei, waarna leerlingen op 10 juni hoorden of ze geslaagd waren. Het tweede tijdvak begon 14 juni. Scholieren mochten dit tijdvak gebruiken om een eindexamen voor het eerst te doen, bijvoorbeeld wanneer zij tijdens het eerste tijdvak in quarantaine moesten. Ook konden leerlingen de vakken herkansen waarvoor ze eerder een onvoldoende hadden. De uitslag van dit tijdvak volgde op 2 juli. Nu vindt dus de derde ronde plaats, waarin scholieren vakken kunnen herkansen uit het tweede tijdvak.
Niet alleen de planning van de eindexamens, maar ook de regels zijn wegens het coronavirus veranderd. Zo hebben leerlingen de mogelijkheid om twee vakken te herkansen, in plaats van één.
Vorig jaar gingen de centrale eindexamens niet door vanwege het coronavirus en werd de examenuitslag alleen bepaald door de uitkomst van het schoolexamen. Toen slaagden volgens het CBS bijna alle leerlingen op het vmbo, havo en vwo. Op het vwo was het slagingspercentage 99 procent, bij havoleerlingen 98 procent en bij vmbo-g-leerlingen 99,5 procent. Dit staat voor 'gemengde leerweg', wat een combinatie tussen theorie en praktijk betekent. Bij de beroepsgerichte opleidingen van het vmbo ligt dit al enkele jaren boven de 95 procent.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
10 uur geleden