Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindexamenleerlingen beginnen met laatste herkansingen

Eindexamenleerlingen beginnen met laatste herkansingen

DEN HAAG (ANP) - Eindexamenleerlingen die hier recht op hebben kunnen vanaf dinsdag nog een herkansing doen. Dan begint het zogenoemde derde tijdvak. Op donderdag 15 juli horen deze leerlingen of zij ook geslaagd zijn en hebben de laatste eindexamenleerlingen zomervakantie.

Bijna 200.000 middelbare scholieren mochten dit jaar eindexamen doen. De eerste toetsen waren op 17 mei, waarna leerlingen op 10 juni hoorden of ze geslaagd waren. Het tweede tijdvak begon 14 juni. Scholieren mochten dit tijdvak gebruiken om een eindexamen voor het eerst te doen, bijvoorbeeld wanneer zij tijdens het eerste tijdvak in quarantaine moesten. Ook konden leerlingen de vakken herkansen waarvoor ze eerder een onvoldoende hadden. De uitslag van dit tijdvak volgde op 2 juli. Nu vindt dus de derde ronde plaats, waarin scholieren vakken kunnen herkansen uit het tweede tijdvak.

Niet alleen de planning van de eindexamens, maar ook de regels zijn wegens het coronavirus veranderd. Zo hebben leerlingen de mogelijkheid om twee vakken te herkansen, in plaats van één.

Vorig jaar gingen de centrale eindexamens niet door vanwege het coronavirus en werd de examenuitslag alleen bepaald door de uitkomst van het schoolexamen. Toen slaagden volgens het CBS bijna alle leerlingen op het vmbo, havo en vwo. Op het vwo was het slagingspercentage 99 procent, bij havoleerlingen 98 procent en bij vmbo-g-leerlingen 99,5 procent. Dit staat voor 'gemengde leerweg', wat een combinatie tussen theorie en praktijk betekent. Bij de beroepsgerichte opleidingen van het vmbo ligt dit al enkele jaren boven de 95 procent.

Meer uit Binnenland

OM vindt dat noodknop op Stint had moeten blijven

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat de Stint-producenten in 2014 onterecht hebben besloten de noodstopvoorziening van de Stint te halen. De Stints waren sinds de introductie in 2011 voorzien van een noodknop. Drie jaar later besloot de Stint-fabrikant de voorziening te verwijderen.

20 minuten geleden
Meer dierenleed dan ooit door vuurwerk, vreest Dierenbescherming

DEN HAAG (ANP) - De jaarwisseling kan bijzonder zwaar worden voor dieren omdat mensen voor het laatst consumentenvuurwerk mogen afsteken, vreest de Dierenbescherming. De organisatie is bang "dat mensen het er bij die laatste keer nog even flink van zullen nemen". Dit zou kunnen leiden tot "meer dierenleed dan ooit".

31 minuten geleden
Oppositie Curaçao wil dat premier luchtruim beschermt

WILLEMSTAD (ANP) - De oppositie in Curaçao wil dat premier Gilmar 'Pik' Pisas optreedt om het luchtruim boven het land te beschermen. Parlementariër Giselle Mc William, leider van de oppositiepartij MAN-PIN, vindt dat Pisas de Verenigde Staten en Venezuela moet dwingen "om ons luchtruim en grondgebied te respecteren".

1 uur geleden
Stint had volgens OM al ruim een jaar problemen met gashendel

DEN BOSCH (ANP) - De Stint had al sinds mei 2017 problemen met de gashendel, die door een gebroken terugkeerveer kon blijven hangen. Daardoor kon de elektrische bolderkar blijven doorrijden bij het afremmen. Stint-ontwerper Peter Noorlander bagatelliseerde het probleem door te doen alsof het minder vaak voorkwam, zei de officier van justitie maandag in de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch.

1 uur geleden
Reuzensprong voor Marco Borsato in Top 2000 na vrijspraak

HILVERSUM (ANP) - Marco Borsato maakt een reuzensprong in de Top 2000 nu hij is vrijgesproken van ontucht. De vijf liedjes die het meest zijn gestegen, zijn allemaal van hem, en allemaal gaan ze meer dan duizend plekken omhoog. Zo stijgt het lied Zij van plaats 1566 naar 116.

2 uur geleden
Concertgebouw in Amsterdam beklad met rode verf

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is maandagochtend rond 06.30 uur beklad met rode verf. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Het Parool. De woordvoerder zegt maandagmiddag dat de verf is verwijderd.

2 uur geleden
Nederlander gewond geraakt door aanslag Australië

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands persoon is gewond geraakt tijdens de aanslag bij het Australische Bondi Beach op zondag. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De persoon heeft een dubbele nationaliteit; naast de Nederlandse is onbekend welke andere nationaliteit de persoon bezit.

2 uur geleden