Einde lockdown en ACM-besluit centraal bij kwartaalcijfers KPN
DEN HAAG (ANP) - KPN maakt dinsdag bekend hoe het telecomconcern in het tweede kwartaal heeft gepresteerd. In die periode werden steeds meer lockdownregels in Nederland opgeheven, wat ook van invloed was op ons bel- en internetgedrag.
Analisten van ING verwachten dat KPN meer meer particuliere klanten aan zich wist te binden ten opzichte van het begin van 2021, toen Nederland nog in een zware lockdown zat. De omzet van deze divisie kan bovendien profiteren van toegenomen roaming-inkomsten, die providers opstrijken als buitenlandse bezoekers gebruik maken van het Nederlandse telecomnetwerk voor mobiel internet. Door reisbeperkingen stonden die inkomsten begin 2020 nog zwaar onder onder druk.
Maar daar staat tegenover dat grotere bedrijven mogelijk minder vaak een beroep deden op de diensten van KPN voor thuiswerken. De experts van ING houden dan ook rekening met een lichte daling van de totale omzet op jaarbasis.
Topman Joost Farwerck kan ook vragen verwachten over de gevolgen van een recent besluit van de Autoriteit Consument & Markt. Die gaat onderzoeken of telecombedrijven opnieuw gedwongen kunnen worden om concurrenten toegang te geven tot hun vaste netwerk. Dat zou KPN veel minder vrijheid geven in het bepalen van de prijzen die het bij branchegenoten rekent voor het netwerkgebruik.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
11 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
17 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
19 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geleden