Einde hittegolf in zicht: 'Weeromslag met onweersbuien op komst'
THOLEN - Aan de eerste hittegolf ooit in september komt deze week een einde. Hoewel het afgelopen weekend nog bijzonder warm was tijdens verschillende festivals en Open Monumentendag, met temperaturen tussen de 30 en 33 graden Celsius, zal de zomerse hitte vanaf dinsdag verdwijnen.
Vandaag wordt het wederom erg warm met maxima van 30 tot 33 graden, alleen op de Waddeneilanden is het met 27 graden minder heet. Maandag gaat zonnig van start, maar in de loop van de dag neemt de bewolking vanuit het zuidwesten toe en stijgt de kans op een bui. Vooralsnog worden de eerste buien maandagmiddag verwacht. In de avond en tijdens de nacht naar dinsdag kunnen op meerdere plaatsen onweersbuien voorkomen die mogelijk lokaal stevig kunnen uitpakken.
De wind draait naar westelijke richtingen, waardoor langzamerhand minder warme lucht ons land binnenstroomt. Voordat de buien en de koelere lucht ons land bereiken wordt het 25 of 26 graden op de Waddeneilanden en langs de stranden tot 29 of 30 graden landinwaarts. In Zuid-Limburg en langs de oostgrens geeft de thermometer mogelijk nog 31 graden aan. Het kan broeierig aanvoelen.
Dinsdag en woensdag
Wolkenvelden trekken over het land en daarbij komen enkele regen- en onweersbuien voor. De stevigste exemplaren lijken weggelegd voor het binnenland en komen waarschijnlijk later op de middag en tijdens de avonduren voor. De hitte wordt verdreven. Desondanks is het dinsdag met 23 tot 25 graden nog vrij warm voor de tijd van het jaar. Tijdens droge perioden schijnt zo nu en dan de zon.
Vanaf woensdag komt de middagtemperatuur met gemiddeld 20 graden een stuk lager uit dan voorgaande dagen. Deze maximumtemperatuur is echter heel gebruikelijk voor de maand september. Aanvankelijk komen vooral in het zuidoosten mogelijk nog buien voor, maar in de loop van de ochtend trekken de buien weg. De middag verloopt droog en de zon breekt op veel plaatsen goed door.
Meer uit Tholen
THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
21 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
1 dag geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
2 dagen geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geleden