Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde carrière wielrenner Van Hooydonck komt hard aan bij Van Aert

Einde carrière wielrenner Van Hooydonck komt hard aan bij Van Aert

EMMEN (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert van Jumbo-Visma vindt het "echt onrechtvaardig" dat zijn land-, ploeggenoot en vriend Nathan Van Hooydonck zijn carrière moet beëindigen. "Ik heb het er heel moeilijk mee", zei een emotionele Van Aert na zijn derde plaats op het EK tijdrijden in Emmen.

De 27-jarige Van Hooydonck veroorzaakte vorige week een ongeluk met zijn auto nadat hij onwel was geworden. Dinsdag werd een inwendige defibrillator (ICD) bij hem geplaatst, die eventuele nieuwe hartritmestoornissen moet corrigeren. Een dag later meldde Jumbo-Visma dat hij het naar omstandigheden goed maakt, maar dat hij wel moet stoppen met wielrennen.

"Het is heel droevig nieuws. Droevig, maar tegelijkertijd ook goed. Want ik ben heel dankbaar dat Nathan erdoor is gekomen. Dat is uiteraard het belangrijkste", zei Van Aert tegen het Belgische persbureau Belga. "Het heeft aan een zijden draadje gehangen, afgelopen week."

'Beste ploegmaat'

"Ik denk dat het voor hem een enorme klap is dat hij zijn passie niet meer kan uitoefenen. Op zo'n manier moeten stoppen met je passie, dat is echt onrechtvaardig. Dit is niet gemakkelijk om te aanvaarden", wist Van Aert.

Van Hooydonck en Van Aert reden sinds 2021 samen bij Jumbo-Visma. "Ik kan zeggen dat ik mijn beste ploegmaat ga verliezen en één van mijn beste maten in het peloton", aldus Van Aert.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

13 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

15 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

15 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

16 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

16 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

17 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

20 uur geleden