Einde carrière wielrenner Van Hooydonck komt hard aan bij Van Aert
EMMEN (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert van Jumbo-Visma vindt het "echt onrechtvaardig" dat zijn land-, ploeggenoot en vriend Nathan Van Hooydonck zijn carrière moet beëindigen. "Ik heb het er heel moeilijk mee", zei een emotionele Van Aert na zijn derde plaats op het EK tijdrijden in Emmen.
De 27-jarige Van Hooydonck veroorzaakte vorige week een ongeluk met zijn auto nadat hij onwel was geworden. Dinsdag werd een inwendige defibrillator (ICD) bij hem geplaatst, die eventuele nieuwe hartritmestoornissen moet corrigeren. Een dag later meldde Jumbo-Visma dat hij het naar omstandigheden goed maakt, maar dat hij wel moet stoppen met wielrennen.
"Het is heel droevig nieuws. Droevig, maar tegelijkertijd ook goed. Want ik ben heel dankbaar dat Nathan erdoor is gekomen. Dat is uiteraard het belangrijkste", zei Van Aert tegen het Belgische persbureau Belga. "Het heeft aan een zijden draadje gehangen, afgelopen week."
'Beste ploegmaat'
"Ik denk dat het voor hem een enorme klap is dat hij zijn passie niet meer kan uitoefenen. Op zo'n manier moeten stoppen met je passie, dat is echt onrechtvaardig. Dit is niet gemakkelijk om te aanvaarden", wist Van Aert.
Van Hooydonck en Van Aert reden sinds 2021 samen bij Jumbo-Visma. "Ik kan zeggen dat ik mijn beste ploegmaat ga verliezen en één van mijn beste maten in het peloton", aldus Van Aert.
Meer uit Sport
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
50 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
18 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geleden