Eind aan pontje tussen Anna Jacobapolder en Zijpe
ANNA JACOBAPOLDER - Er is een einde gekomen aan de veerdienst tussen Anna Jacobapolder en Zijpe. Tien jaar lang konden toeristen en dagjesmensen genieten van een overtocht met het pontje. De boot is echter defect en de kosten voor reparatie zouden torenhoog zijn. Daarom ziet men geen andere oplossing dan te stoppen met de vaarvoorziening. Dit tot grote teleurstelling van velen.
Het trieste nieuws staat te lezen op de website van VVV Zeeland. "Dit pontje is uit de vaart wegens defect schip', zo meldt men. "Deze veerdienst was een van de laatste veerdiensten van de Oosterschelde die uit de vaart ging door de aanleg van de Philipsdam. In het veerhuisje in Anna Jacobapolder kon je vroeger onder het genot van koffie en een versnapering wachten op de pont. Het veerhuisje is gered van de sloop, gerestaureerd en uitgebreid.Nu wacht je met schitterend uitzicht op de oversteek", zo luidde tot voor kort het promotieberichtje voor deze leuke overtocht.
Kostbaar
Tien jaar lang werd in het toeristisch seizoen frequent gebruikt gemaakt van het pontje dat samen met een handvol andere veerdiensten nog in gebruik was, speciaal om fietsers en voetgangers naar de overkant te loodsen. "Het zou uren kosten om via het vaste land de overkant te bereiken en bovendien geeft de overtocht met een pontje een ultiem vakantiegevoel", aldus de VVV. Wat betreft de route tussen Anna Jacobapolder en Zijpe komt daar nu een einde aan, omdat het te kostbaar zou zijn om het bootje dat een decennia dienst deed veilig nog aan de praat te krijgen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Organisaties in Zeeland kunnen subsidie aanvragen voor culturele projecten die in 2027 én 2028 plaatsvinden. Voor de Oosterschelderegio, waar ook de gemeente Tholen onder valt, is hiervoor 215.000 euro beschikbaar.
15 uur geledenPOORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.
19 uur geledenSTAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.
23 uur geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.
1 dag geledenTHOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.
1 dag geledenZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.
1 dag geledenTHOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
2 dagen geleden