Eind aan pontje tussen Anna Jacobapolder en Zijpe
ANNA JACOBAPOLDER - Er is een einde gekomen aan de veerdienst tussen Anna Jacobapolder en Zijpe. Tien jaar lang konden toeristen en dagjesmensen genieten van een overtocht met het pontje. De boot is echter defect en de kosten voor reparatie zouden torenhoog zijn. Daarom ziet men geen andere oplossing dan te stoppen met de vaarvoorziening. Dit tot grote teleurstelling van velen.
Het trieste nieuws staat te lezen op de website van VVV Zeeland. "Dit pontje is uit de vaart wegens defect schip', zo meldt men. "Deze veerdienst was een van de laatste veerdiensten van de Oosterschelde die uit de vaart ging door de aanleg van de Philipsdam. In het veerhuisje in Anna Jacobapolder kon je vroeger onder het genot van koffie en een versnapering wachten op de pont. Het veerhuisje is gered van de sloop, gerestaureerd en uitgebreid.Nu wacht je met schitterend uitzicht op de oversteek", zo luidde tot voor kort het promotieberichtje voor deze leuke overtocht.
Kostbaar
Tien jaar lang werd in het toeristisch seizoen frequent gebruikt gemaakt van het pontje dat samen met een handvol andere veerdiensten nog in gebruik was, speciaal om fietsers en voetgangers naar de overkant te loodsen. "Het zou uren kosten om via het vaste land de overkant te bereiken en bovendien geeft de overtocht met een pontje een ultiem vakantiegevoel", aldus de VVV. Wat betreft de route tussen Anna Jacobapolder en Zijpe komt daar nu een einde aan, omdat het te kostbaar zou zijn om het bootje dat een decennia dienst deed veilig nog aan de praat te krijgen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
38 minuten geledenTHOLEN - "Een instrument en een monument waar je niet enkel naar kan en mag kijken, maar vooral naar moet luisteren." Zo omschrijft burgemeester Marleen Sijbers het bijna twee decennia oude Van Dam-orgel. Na een renovatie van ruim anderhalf jaar was vrijdagavond het moment dat de vernieuwde klanken mochten klinken in de imposante Onze Lieve Vrouwekerk. In de volle kerk genoten de aanwezigen ademloos van het eerste concert op het orgel. Aan Cees van der Poel, die niet enkel als orgeladviseur bij het proces betrokken was maar ook een bekwaam muzikant is, de eer om het eerste concert op het vernieuwde orgel te spelen.
4 uur geleden[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
23 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
1 dag geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
2 dagen geleden