
Eind aan pontje tussen Anna Jacobapolder en Zijpe
ANNA JACOBAPOLDER - Er is een einde gekomen aan de veerdienst tussen Anna Jacobapolder en Zijpe. Tien jaar lang konden toeristen en dagjesmensen genieten van een overtocht met het pontje. De boot is echter defect en de kosten voor reparatie zouden torenhoog zijn. Daarom ziet men geen andere oplossing dan te stoppen met de vaarvoorziening. Dit tot grote teleurstelling van velen.
Het trieste nieuws staat te lezen op de website van VVV Zeeland. "Dit pontje is uit de vaart wegens defect schip', zo meldt men. "Deze veerdienst was een van de laatste veerdiensten van de Oosterschelde die uit de vaart ging door de aanleg van de Philipsdam. In het veerhuisje in Anna Jacobapolder kon je vroeger onder het genot van koffie en een versnapering wachten op de pont. Het veerhuisje is gered van de sloop, gerestaureerd en uitgebreid.Nu wacht je met schitterend uitzicht op de oversteek", zo luidde tot voor kort het promotieberichtje voor deze leuke overtocht.
Kostbaar
Tien jaar lang werd in het toeristisch seizoen frequent gebruikt gemaakt van het pontje dat samen met een handvol andere veerdiensten nog in gebruik was, speciaal om fietsers en voetgangers naar de overkant te loodsen. "Het zou uren kosten om via het vaste land de overkant te bereiken en bovendien geeft de overtocht met een pontje een ultiem vakantiegevoel", aldus de VVV. Wat betreft de route tussen Anna Jacobapolder en Zijpe komt daar nu een einde aan, omdat het te kostbaar zou zijn om het bootje dat een decennia dienst deed veilig nog aan de praat te krijgen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Sint-Annaland bestaat 550 jaar en dat wordt groots gevierd. De festiviteiten, die het hele jaar door plaatsvinden, bereiken hun hoogtepunt tijdens het jubileumweekend op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli. Tijdens dit weekend staat het dorp twee dagen lang in het teken van muziek, historie en kinderactiviteiten.
1 uur geledenTHOLEN - Een motorrijder is woensdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een ree, net voor de Thoolse brug. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenTHOLEN - De brandweer werd dinsdagavond gealarmeerd vanwege wateroverlast in een bovenwoning aan de Kuipersdreef in Tholen. Door een technisch defect was er een lekkage ontstaan die al enige tijd aan de gang was. Op dat moment was niemand thuis.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - Een bestelauto is dinsdagavond op de Zoetwaterweg in de polder bij Sint-Annaland achterop een stilstaande vrachtwagen gereden. De bestuurder raakte lichtgewond en is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando sluit het muzikale seizoen af met een zomeravondconcert. Dat doen de muzikanten met optredens van zowel de slagwerkgroep als het fanfareorkest. Het concert vindt plaats voor de deur van de horecagelegenheden op het Havenplein in Sint-Annaland. De muziekvereniging is te beluisteren op woensdagavond 2 juli.
1 dag geledenTHOLEN - Na vijf uur is de storing in het radiosysteem van de Kustwacht opgelost. Door de uitval kon de Kustwacht niet communiceren met schepen en hulpdiensten op het water. De verbindingen zijn getest en de Kustwacht is weer bereikbaar via de marifoon. Ook het uitzenden van navigatie- en weerberichten functioneert weer naar behoren.
1 dag geledenTHOLEN - Bij een verkeersongeval op de Postweg (N286) bij Tholen zijn maandagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar uiteindelijk raakte niemand gewond.
1 dag geleden