Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter
MARSEILLE (ANP) - De Amerikaanse eigenaar van voetbalclub Olympique Marseille heeft zijn steun betuigd aan clubvoorzitter Pablo Longoria. Die overweegt af te treden na bedreigingen van fans van de club, die donderdag tegenstander is van Ajax in de Europa League.
De situatie bij de club uit de Franse havenstad is hectisch. Woensdag stapte coach Marcelino op, na een dienstverband van amper vier maanden. "Pablo Longoria heeft mijn onvoorwaardelijke steun", meldde eigenaar Frank McCourt, die de club in 2016 overnam.
Marseille meldde eerder al dat vertegenwoordigers van de diverse fangroeperingen om het ontslag van Longoria en de directie hadden gevraagd. Dat gebeurde maandag op het trainingscomplex waarbij ze met "oorlog" hadden gedreigd als hun verzoek niet zou worden ingewilligd. Het was een bijeenkomst van fans en bestuur, door de voorzitter omschreven als een "alarmerende demonstratie van agressie".
Woede
De crisis bij de club komt op een moment dat Marseille in de competitie na vijf duels nog ongeslagen is. Maar het gelijkspel (0-0) tegen Toulouse van zondag leidde tot woede bij de fans, die eerder hun club kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League zagen missen.
"Het ondersteunen van het management, de staf en de spelers, die garant staan voor het voortdurende succes van de club, is en blijft mijn absolute prioriteit", schreef McCourt. De opgestapte Marcelino was goed met zijn landgenoot Longoria. Met interim Jacques Abardonado op de bank neemt de club het donderdag op tegen Ajax, terwijl zondag de uitwedstrijd volgt tegen rivaal Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
4 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
7 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
18 uur geleden