Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter
MARSEILLE (ANP) - De Amerikaanse eigenaar van voetbalclub Olympique Marseille heeft zijn steun betuigd aan clubvoorzitter Pablo Longoria. Die overweegt af te treden na bedreigingen van fans van de club, die donderdag tegenstander is van Ajax in de Europa League.
De situatie bij de club uit de Franse havenstad is hectisch. Woensdag stapte coach Marcelino op, na een dienstverband van amper vier maanden. "Pablo Longoria heeft mijn onvoorwaardelijke steun", meldde eigenaar Frank McCourt, die de club in 2016 overnam.
Marseille meldde eerder al dat vertegenwoordigers van de diverse fangroeperingen om het ontslag van Longoria en de directie hadden gevraagd. Dat gebeurde maandag op het trainingscomplex waarbij ze met "oorlog" hadden gedreigd als hun verzoek niet zou worden ingewilligd. Het was een bijeenkomst van fans en bestuur, door de voorzitter omschreven als een "alarmerende demonstratie van agressie".
Woede
De crisis bij de club komt op een moment dat Marseille in de competitie na vijf duels nog ongeslagen is. Maar het gelijkspel (0-0) tegen Toulouse van zondag leidde tot woede bij de fans, die eerder hun club kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League zagen missen.
"Het ondersteunen van het management, de staf en de spelers, die garant staan voor het voortdurende succes van de club, is en blijft mijn absolute prioriteit", schreef McCourt. De opgestapte Marcelino was goed met zijn landgenoot Longoria. Met interim Jacques Abardonado op de bank neemt de club het donderdag op tegen Ajax, terwijl zondag de uitwedstrijd volgt tegen rivaal Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
26 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
7 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geleden