Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter

Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter

MARSEILLE (ANP) - De Amerikaanse eigenaar van voetbalclub Olympique Marseille heeft zijn steun betuigd aan clubvoorzitter Pablo Longoria. Die overweegt af te treden na bedreigingen van fans van de club, die donderdag tegenstander is van Ajax in de Europa League.

De situatie bij de club uit de Franse havenstad is hectisch. Woensdag stapte coach Marcelino op, na een dienstverband van amper vier maanden. "Pablo Longoria heeft mijn onvoorwaardelijke steun", meldde eigenaar Frank McCourt, die de club in 2016 overnam.

Marseille meldde eerder al dat vertegenwoordigers van de diverse fangroeperingen om het ontslag van Longoria en de directie hadden gevraagd. Dat gebeurde maandag op het trainingscomplex waarbij ze met "oorlog" hadden gedreigd als hun verzoek niet zou worden ingewilligd. Het was een bijeenkomst van fans en bestuur, door de voorzitter omschreven als een "alarmerende demonstratie van agressie".

Woede

De crisis bij de club komt op een moment dat Marseille in de competitie na vijf duels nog ongeslagen is. Maar het gelijkspel (0-0) tegen Toulouse van zondag leidde tot woede bij de fans, die eerder hun club kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League zagen missen.

"Het ondersteunen van het management, de staf en de spelers, die garant staan voor het voortdurende succes van de club, is en blijft mijn absolute prioriteit", schreef McCourt. De opgestapte Marcelino was goed met zijn landgenoot Longoria. Met interim Jacques Abardonado op de bank neemt de club het donderdag op tegen Ajax, terwijl zondag de uitwedstrijd volgt tegen rivaal Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

35 minuten geleden
Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

1 uur geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

1 uur geleden
Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

2 uur geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

3 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

7 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

8 uur geleden