Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter

Eigenaar voetbalclub Marseille steunt bedreigde voorzitter

MARSEILLE (ANP) - De Amerikaanse eigenaar van voetbalclub Olympique Marseille heeft zijn steun betuigd aan clubvoorzitter Pablo Longoria. Die overweegt af te treden na bedreigingen van fans van de club, die donderdag tegenstander is van Ajax in de Europa League.

De situatie bij de club uit de Franse havenstad is hectisch. Woensdag stapte coach Marcelino op, na een dienstverband van amper vier maanden. "Pablo Longoria heeft mijn onvoorwaardelijke steun", meldde eigenaar Frank McCourt, die de club in 2016 overnam.

Marseille meldde eerder al dat vertegenwoordigers van de diverse fangroeperingen om het ontslag van Longoria en de directie hadden gevraagd. Dat gebeurde maandag op het trainingscomplex waarbij ze met "oorlog" hadden gedreigd als hun verzoek niet zou worden ingewilligd. Het was een bijeenkomst van fans en bestuur, door de voorzitter omschreven als een "alarmerende demonstratie van agressie".

Woede

De crisis bij de club komt op een moment dat Marseille in de competitie na vijf duels nog ongeslagen is. Maar het gelijkspel (0-0) tegen Toulouse van zondag leidde tot woede bij de fans, die eerder hun club kwalificatie voor de groepsfase van de Champions League zagen missen.

"Het ondersteunen van het management, de staf en de spelers, die garant staan voor het voortdurende succes van de club, is en blijft mijn absolute prioriteit", schreef McCourt. De opgestapte Marcelino was goed met zijn landgenoot Longoria. Met interim Jacques Abardonado op de bank neemt de club het donderdag op tegen Ajax, terwijl zondag de uitwedstrijd volgt tegen rivaal Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

3 minuten geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

2 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

5 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

6 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

6 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

7 uur geleden