Eigenaar Suezkanaal: wind niet belangrijkste oorzaak blokkade
CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Harde wind was niet de belangrijkste oorzaak van het vastlopen van het containerschip de Ever Given in het Suezkanaal, zoals eerder werd gemeld. Dat zei de baas van de Suez Canal Authority, het staatsbedrijf dat het kanaal bezit, in een persconferentie.
Mogelijk zijn menselijke fouten de oorzaak geweest dat het 400 meter lange schip diagonaal in het kanaal kwam te liggen en vastliep in de ondiepere zijkanten van de vaarroute. Het onderzoek naar de toedracht van de blokkade begint pas nadat het schip weer is vlotgetrokken, zei voorzitter Osama Rabie van Suez Canal Authority.
Rabie zei dat er vooruitgang is geboekt met een oplossing voor de blokkade, maar het is nog onduidelijk hoe lang het duurt voordat de Ever Given weer is vlotgetrokken. Hij verklaarde dat de scheepsschroeven en het roer na baggerwerkzaamheden vrijdagavond weer konden draaien. De schroeven blokkeerden vervolgens weer door hoogtij.
Het containerschip Ever Given zit al sinds dinsdag vast in de ondiepere zijkanten van het Suezkanaal. Door de ligging van het schip kunnen andere schepen niet meer door het belangrijke kanaal voor het goederenvervoer tussen Azië en Europa. In totaal wachten nu 321 schepen op vrije doorgang door het Suezkanaal.
Op dit moment zijn tien sleepboten bij het blokkeerschip. Het Nederlandse Smit Salvage, dat is gevraagd te helpen bij het vlot trekken van de Ever Given, meldde dat zondagmiddag zwaardere sleepboten arriveren. Die twee schepen met extra trekvermogen zouden op zijn vroegst zondagavond ingezet kunnen worden, aldus een woordvoerder van moederbedrijf Boskalis. Naast baggeren en trekken, treft Smit Salvage ook voorbereidingen om lading van het schip te halen.
Meer uit Financieel
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
6 uur geleden