Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat de overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica mogelijk toch niet doorgaat. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban won een arbitragezaak over vermeende misstanden door het Nederlandse bedrijf en mag daardoor van de overname afzien.
GrandVision (min 8 procent) was de grootste daler in de MidKap. EssilorLuxottica verloor eerder nog twee rechtszaken in Nederland, waarmee het bedrijf inzage wilde afdwingen in vertrouwelijke documenten van GrandVision. Volgens EssilorLuxottica zou GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst hebben gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. De Frans-Italiaanse brillenreus zegt nu zijn opties te bekijken. EssilorLuxottica daalde 1,1 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, zakte 5 procent op de lokale Amsterdamse markt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 722,56 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 1042,96 punten. De Duitse DAX daalde 0,2 procent en Parijs bleef vrijwel vlak. Londen won 0,2 procent.
Shell
Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de aanhoudende opmars van de olieprijzen en ging aan kop in de AEX met een winst van 1,7 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een verlies van 3,9 procent.
Air France-KLM won 0,9 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met Nederland te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Vopak klom 1,9 procent. Het tankopslagbedrijf heeft een contract gekregen voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China.
Ordina
Ordina steeg 2,7 procent. De IT-dienstverlener liet voorafgaand aan een beleggersbijeenkomst weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen. Daarnaast streeft het bedrijf de komende jaren naar een groeiversnelling die richting 2026 zal moeten leiden tot een jaarlijkse omzetgroei van 5 tot 8 procent.
Accsys won 5 procent na publicatie van de voorlopige cijfers. De houtveredelaar zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en ligt naar eigen zeggen op schema om de doelen voor 2025 te halen.
De euro was 1,1904 waard tegen 1,1910 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 73,72 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 75,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
12 uur geleden