Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak

Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat de overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica mogelijk toch niet doorgaat. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban won een arbitragezaak over vermeende misstanden door het Nederlandse bedrijf en mag daardoor van de overname afzien.

GrandVision (min 8 procent) was de grootste daler in de MidKap. EssilorLuxottica verloor eerder nog twee rechtszaken in Nederland, waarmee het bedrijf inzage wilde afdwingen in vertrouwelijke documenten van GrandVision. Volgens EssilorLuxottica zou GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst hebben gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. De Frans-Italiaanse brillenreus zegt nu zijn opties te bekijken. EssilorLuxottica daalde 1,1 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, zakte 5 procent op de lokale Amsterdamse markt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 722,56 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 1042,96 punten. De Duitse DAX daalde 0,2 procent en Parijs bleef vrijwel vlak. Londen won 0,2 procent.

Shell

Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de aanhoudende opmars van de olieprijzen en ging aan kop in de AEX met een winst van 1,7 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een verlies van 3,9 procent.

Air France-KLM won 0,9 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met Nederland te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Vopak klom 1,9 procent. Het tankopslagbedrijf heeft een contract gekregen voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China.

Ordina

Ordina steeg 2,7 procent. De IT-dienstverlener liet voorafgaand aan een beleggersbijeenkomst weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen. Daarnaast streeft het bedrijf de komende jaren naar een groeiversnelling die richting 2026 zal moeten leiden tot een jaarlijkse omzetgroei van 5 tot 8 procent.

Accsys won 5 procent na publicatie van de voorlopige cijfers. De houtveredelaar zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en ligt naar eigen zeggen op schema om de doelen voor 2025 te halen.

De euro was 1,1904 waard tegen 1,1910 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 73,72 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 75,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

3 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

3 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

5 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

6 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

7 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

7 uur geleden