Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak

Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat de overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica mogelijk toch niet doorgaat. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban won een arbitragezaak over vermeende misstanden door het Nederlandse bedrijf en mag daardoor van de overname afzien.

GrandVision (min 8 procent) was de grootste daler in de MidKap. EssilorLuxottica verloor eerder nog twee rechtszaken in Nederland, waarmee het bedrijf inzage wilde afdwingen in vertrouwelijke documenten van GrandVision. Volgens EssilorLuxottica zou GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst hebben gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. De Frans-Italiaanse brillenreus zegt nu zijn opties te bekijken. EssilorLuxottica daalde 1,1 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, zakte 5 procent op de lokale Amsterdamse markt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 722,56 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 1042,96 punten. De Duitse DAX daalde 0,2 procent en Parijs bleef vrijwel vlak. Londen won 0,2 procent.

Shell

Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de aanhoudende opmars van de olieprijzen en ging aan kop in de AEX met een winst van 1,7 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een verlies van 3,9 procent.

Air France-KLM won 0,9 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met Nederland te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Vopak klom 1,9 procent. Het tankopslagbedrijf heeft een contract gekregen voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China.

Ordina

Ordina steeg 2,7 procent. De IT-dienstverlener liet voorafgaand aan een beleggersbijeenkomst weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen. Daarnaast streeft het bedrijf de komende jaren naar een groeiversnelling die richting 2026 zal moeten leiden tot een jaarlijkse omzetgroei van 5 tot 8 procent.

Accsys won 5 procent na publicatie van de voorlopige cijfers. De houtveredelaar zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en ligt naar eigen zeggen op schema om de doelen voor 2025 te halen.

De euro was 1,1904 waard tegen 1,1910 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 73,72 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 75,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

1 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

2 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

2 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

3 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

3 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

5 uur geleden