Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak

Eigenaar optiekketens Pearle en Eye Wish onderuit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat de overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica mogelijk toch niet doorgaat. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban won een arbitragezaak over vermeende misstanden door het Nederlandse bedrijf en mag daardoor van de overname afzien.

GrandVision (min 8 procent) was de grootste daler in de MidKap. EssilorLuxottica verloor eerder nog twee rechtszaken in Nederland, waarmee het bedrijf inzage wilde afdwingen in vertrouwelijke documenten van GrandVision. Volgens EssilorLuxottica zou GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst hebben gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. De Frans-Italiaanse brillenreus zegt nu zijn opties te bekijken. EssilorLuxottica daalde 1,1 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, zakte 5 procent op de lokale Amsterdamse markt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 722,56 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 1042,96 punten. De Duitse DAX daalde 0,2 procent en Parijs bleef vrijwel vlak. Londen won 0,2 procent.

Shell

Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de aanhoudende opmars van de olieprijzen en ging aan kop in de AEX met een winst van 1,7 procent. Techinvesteerder Prosus stond onderaan met een verlies van 3,9 procent.

Air France-KLM won 0,9 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met Nederland te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Vopak klom 1,9 procent. Het tankopslagbedrijf heeft een contract gekregen voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China.

Ordina

Ordina steeg 2,7 procent. De IT-dienstverlener liet voorafgaand aan een beleggersbijeenkomst weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen. Daarnaast streeft het bedrijf de komende jaren naar een groeiversnelling die richting 2026 zal moeten leiden tot een jaarlijkse omzetgroei van 5 tot 8 procent.

Accsys won 5 procent na publicatie van de voorlopige cijfers. De houtveredelaar zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en ligt naar eigen zeggen op schema om de doelen voor 2025 te halen.

De euro was 1,1904 waard tegen 1,1910 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 73,72 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 75,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

7 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

12 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

12 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

14 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden