Eigenaar MediaMarkt verkoopt meer ondanks hoge inflatie
DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse winkelconcern Ceconomy, eigenaar van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar de verkopen verhoogd, ondanks de hoge inflatie die de koopkracht van consumenten ondermijnt. Volgens Ceconomy namen de verkopen in fysieke winkels toe en werden goede zaken gedaan op de Duitse thuismarkt en in Turkije.
De omzet in de eind maart afgesloten eerste jaarhelft ging met 5,5 procent omhoog vergeleken met een jaar eerder naar 12,4 miljard euro. In het tweede kwartaal was een groei met 6,4 procent tot 5,3 miljard euro te zien. Het bedrijf uit Düsseldorf verwelkomde meer klanten in de winkels, waardoor een lagere onlineverkoop werd gecompenseerd. De internetverkopen daalden met ruim 10 procent omdat een jaar eerder er nog coronabeperkingen golden. Maar nu komen er dus meer mensen naar de fysieke zaken.
De onderneming is bezig vestigingen te moderniseren om zo meer klanten te lokken. Naast de verkoop van elektronica houdt Ceconomy zich bijvoorbeeld ook bezig met het repareren van elektronische apparaten. Daarmee verdient Ceconomy steeds meer geld omdat mensen vanwege de hoge inflatie vaker kiezen voor reparaties van kapotte elektronica in plaats van gelijk nieuwe spullen te kopen.
Zweden
In een toelichting stelt topman Karsten Wildberger dat ondanks de uitdagende marktomstandigheden met vertrouwen wordt gekeken naar de tweede helft van het boekjaar. Hij stelt dat er goede vooruitgang wordt geboekt in de strategische transformatie van Ceconomy. Het bedrijf is onder meer bezig met maatregelen om de winstgevendheid te vergroten.
Afgelopen periode heeft de onderneming nog een beperkt nettoverlies geleden als gevolg van het afstoten van activiteiten in Zweden. Ceconomy heeft in totaal 1026 winkels, waarvan 48 in Nederland. In Duitsland, de grootste markt voor het concern, gaat het om 399 vestigingen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 dag geleden