Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar MediaMarkt verkoopt meer ondanks hoge inflatie

Eigenaar MediaMarkt verkoopt meer ondanks hoge inflatie

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse winkelconcern Ceconomy, eigenaar van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar de verkopen verhoogd, ondanks de hoge inflatie die de koopkracht van consumenten ondermijnt. Volgens Ceconomy namen de verkopen in fysieke winkels toe en werden goede zaken gedaan op de Duitse thuismarkt en in Turkije.

De omzet in de eind maart afgesloten eerste jaarhelft ging met 5,5 procent omhoog vergeleken met een jaar eerder naar 12,4 miljard euro. In het tweede kwartaal was een groei met 6,4 procent tot 5,3 miljard euro te zien. Het bedrijf uit Düsseldorf verwelkomde meer klanten in de winkels, waardoor een lagere onlineverkoop werd gecompenseerd. De internetverkopen daalden met ruim 10 procent omdat een jaar eerder er nog coronabeperkingen golden. Maar nu komen er dus meer mensen naar de fysieke zaken.

De onderneming is bezig vestigingen te moderniseren om zo meer klanten te lokken. Naast de verkoop van elektronica houdt Ceconomy zich bijvoorbeeld ook bezig met het repareren van elektronische apparaten. Daarmee verdient Ceconomy steeds meer geld omdat mensen vanwege de hoge inflatie vaker kiezen voor reparaties van kapotte elektronica in plaats van gelijk nieuwe spullen te kopen.

Zweden

In een toelichting stelt topman Karsten Wildberger dat ondanks de uitdagende marktomstandigheden met vertrouwen wordt gekeken naar de tweede helft van het boekjaar. Hij stelt dat er goede vooruitgang wordt geboekt in de strategische transformatie van Ceconomy. Het bedrijf is onder meer bezig met maatregelen om de winstgevendheid te vergroten.

Afgelopen periode heeft de onderneming nog een beperkt nettoverlies geleden als gevolg van het afstoten van activiteiten in Zweden. Ceconomy heeft in totaal 1026 winkels, waarvan 48 in Nederland. In Duitsland, de grootste markt voor het concern, gaat het om 399 vestigingen.

Meer uit Financieel

Pfizer ziet omzet dalen door minder vraag naar coronavaccins

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.

24 minuten geleden
Meer omzet PepsiCo door internationale vraag en prijsverhogingen

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.

59 minuten geleden
FNV-voorman: formerende partijen leggen bom onder pensioenakkoord

UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.

2 uur geleden
Brussel onderzoekt Chinees windmolenbedrijf om subsidies

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".

2 uur geleden
Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

3 uur geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

4 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

4 uur geleden