Eigenaar kledingketen Uniqlo stijgt op positieve Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Fast Retailing behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Japan. Beleggers kochten het aandeel voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalresultaten van de eigenaar van kledingketen Uniqlo. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder gematigd positief. Beleggers reageerden onder meer op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse inflatie in juni.
Door de aanhoudende stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld zal de Federal Reserve de Amerikaanse rente waarschijnlijk stevig blijven verhogen. Een hogere rente remt de inflatie maar kan ook een recessie veroorzaken en doet de al sterke dollar verder in waarde stijgen.
Fast Retailing, dat later op de dag met cijfers komt, dikte ruim 1 procent aan en hielp de Nikkei in Tokio aan een winst van 0,7 procent op 26.669,15 punten. Techinvesteerder SoftBank, net als Fast Retailing een zwaargewicht op de Japanse beurs, klom 1,6 procent. De Chinese beurzen lieten eveneens kleine winsten zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. In Seoul kauwden beleggers nog na op de renteverhoging van de Zuid-Koreaanse centrale bank op woensdag en klom de Kospi 0,3 procent.
Banenrapport
De All Ordinaries in Sydney steeg 0,4 procent na een beter dan verwacht Australisch banenrapport. Dankzij een sterke banengroei in Australië zakte de werkloosheid in het land tot het laagste niveau in bijna vijftig jaar. De sterke arbeidsmarkt geeft de Australische centrale bank meer ruimte om de rente nog agressiever te verhogen om de inflatie te bestrijden.
In Singapore daalde de beurs 0,8 procent na een tegenvallende economische groei in het tweede kwartaal. Ook kwam de monetaire autoriteit van de stad- en eilandstaat met maatregelen om de inflatie te beteugelen. In de Filipijnen kwam de centrale bank met een verrassende renteverhoging van 0,75 procentpunt om de stijging van de consumentenprijzen te bestrijden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
5 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
10 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
14 uur geleden