
Eigenaar kledingketen Uniqlo stijgt op positieve Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Fast Retailing behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Japan. Beleggers kochten het aandeel voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalresultaten van de eigenaar van kledingketen Uniqlo. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder gematigd positief. Beleggers reageerden onder meer op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse inflatie in juni.
Door de aanhoudende stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld zal de Federal Reserve de Amerikaanse rente waarschijnlijk stevig blijven verhogen. Een hogere rente remt de inflatie maar kan ook een recessie veroorzaken en doet de al sterke dollar verder in waarde stijgen.
Fast Retailing, dat later op de dag met cijfers komt, dikte ruim 1 procent aan en hielp de Nikkei in Tokio aan een winst van 0,7 procent op 26.669,15 punten. Techinvesteerder SoftBank, net als Fast Retailing een zwaargewicht op de Japanse beurs, klom 1,6 procent. De Chinese beurzen lieten eveneens kleine winsten zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. In Seoul kauwden beleggers nog na op de renteverhoging van de Zuid-Koreaanse centrale bank op woensdag en klom de Kospi 0,3 procent.
Banenrapport
De All Ordinaries in Sydney steeg 0,4 procent na een beter dan verwacht Australisch banenrapport. Dankzij een sterke banengroei in Australiƫ zakte de werkloosheid in het land tot het laagste niveau in bijna vijftig jaar. De sterke arbeidsmarkt geeft de Australische centrale bank meer ruimte om de rente nog agressiever te verhogen om de inflatie te bestrijden.
In Singapore daalde de beurs 0,8 procent na een tegenvallende economische groei in het tweede kwartaal. Ook kwam de monetaire autoriteit van de stad- en eilandstaat met maatregelen om de inflatie te beteugelen. In de Filipijnen kwam de centrale bank met een verrassende renteverhoging van 0,75 procentpunt om de stijging van de consumentenprijzen te bestrijden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geƫindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
7 uur geleden