Eigenaar kledingketen Uniqlo stijgt op positieve Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Fast Retailing behoorde donderdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurs in Japan. Beleggers kochten het aandeel voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalresultaten van de eigenaar van kledingketen Uniqlo. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder gematigd positief. Beleggers reageerden onder meer op de sterker dan verwachte stijging van de Amerikaanse inflatie in juni.
Door de aanhoudende stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld zal de Federal Reserve de Amerikaanse rente waarschijnlijk stevig blijven verhogen. Een hogere rente remt de inflatie maar kan ook een recessie veroorzaken en doet de al sterke dollar verder in waarde stijgen.
Fast Retailing, dat later op de dag met cijfers komt, dikte ruim 1 procent aan en hielp de Nikkei in Tokio aan een winst van 0,7 procent op 26.669,15 punten. Techinvesteerder SoftBank, net als Fast Retailing een zwaargewicht op de Japanse beurs, klom 1,6 procent. De Chinese beurzen lieten eveneens kleine winsten zien. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent. In Seoul kauwden beleggers nog na op de renteverhoging van de Zuid-Koreaanse centrale bank op woensdag en klom de Kospi 0,3 procent.
Banenrapport
De All Ordinaries in Sydney steeg 0,4 procent na een beter dan verwacht Australisch banenrapport. Dankzij een sterke banengroei in Australië zakte de werkloosheid in het land tot het laagste niveau in bijna vijftig jaar. De sterke arbeidsmarkt geeft de Australische centrale bank meer ruimte om de rente nog agressiever te verhogen om de inflatie te bestrijden.
In Singapore daalde de beurs 0,8 procent na een tegenvallende economische groei in het tweede kwartaal. Ook kwam de monetaire autoriteit van de stad- en eilandstaat met maatregelen om de inflatie te beteugelen. In de Filipijnen kwam de centrale bank met een verrassende renteverhoging van 0,75 procentpunt om de stijging van de consumentenprijzen te bestrijden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Energiecoöperaties willen dat er een einde komt aan de bedragen die zij moeten betalen om bij netbeheerders op een wachtlijst te komen voor toegang tot het stroomnet. Daarom heeft energiecoöperatie ValleiEnergie, daarbij geholpen door brancheclub Energie Samen, een hoger beroep ingediend bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb).
56 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
15 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
16 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
18 uur geleden