Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar F1 Liberty Media neemt voor miljarden MotoGP over

Eigenaar F1 Liberty Media neemt voor miljarden MotoGP over

ENGLEWOOD (ANP) - Liberty Media, de Amerikaanse eigenaar van de Formule 1, neemt ook de MotoGP in handen. Het bedrijf zal 86 procent van de aandelen verwerven. Met de overname is een bedrag van ongeveer 4 miljard euro gemoeid.

Liberty Media is al enige jaren eigenaar van de Formule 1. Onder leiding van het bedrijf is de koningsklasse van de autosport nog mondialer geworden. Dit jaar staat een recordaantal van 24 grands prix op de kalender.

De MotoGP is de belangrijkste klasse in de motorsport. Het Spaanse bedrijf Dorna bezit de commerciële- en uitzendrechten. Dorna behoudt de overige 14 procent van de aandelen.

'Perfecte volgende stap'

"We zijn zeer verheugd om ons portfolio van toonaangevende livesport- en entertainment uit te breiden met de overname van de MotoGP", aldus Greg Maffei, de grote baas van Libery Media. "De MotoGP is een mondiale competitie met een loyale, enthousiaste schare fans en een gunstig financieel profiel. We zijn van plan dit sportspektakel mondiaal nog verder uit te breiden."

"Dit is de perfecte volgende stap in de ontwikkeling van de MotoGP en we zijn benieuwd wat deze overname de sport en zijn fans zal brengen", aldus Dorna-directeur Carmelo Ezpeleta. De overname zal naar verwachting tegen het einde van het jaar worden afgerond.

Nederlanders

In de Formule 1 is drievoudig wereldkampioen Max Verstappen de Nederlandse blikvanger. In de MotoGP is er geen Nederlandse inbreng. Er zijn wel coureurs actief in de Moto2 en Moto3, de lichtere klassen waarvan Dorna ook de rechten bezit. In de Moto2 rijden Zonta van den Goorbergh en Bo Bendsneyder, Collin Veijer komt uit in de Moto3.

De Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort is sinds 2021 terug in de Formule 1. De TT van Assen maakt al sinds de invoering in 1949 onafgebroken deel uit van het WK wegrace, dat tegenwoordig onder de naam MotoGP wordt verreden.

Meer uit Sport

Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

8 minuten geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

3 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

5 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

20 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

21 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden