Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar F1 Liberty Media neemt voor miljarden MotoGP over

Eigenaar F1 Liberty Media neemt voor miljarden MotoGP over

ENGLEWOOD (ANP) - Liberty Media, de Amerikaanse eigenaar van de Formule 1, neemt ook de MotoGP in handen. Het bedrijf zal 86 procent van de aandelen verwerven. Met de overname is een bedrag van ongeveer 4 miljard euro gemoeid.

Liberty Media is al enige jaren eigenaar van de Formule 1. Onder leiding van het bedrijf is de koningsklasse van de autosport nog mondialer geworden. Dit jaar staat een recordaantal van 24 grands prix op de kalender.

De MotoGP is de belangrijkste klasse in de motorsport. Het Spaanse bedrijf Dorna bezit de commerciële- en uitzendrechten. Dorna behoudt de overige 14 procent van de aandelen.

'Perfecte volgende stap'

"We zijn zeer verheugd om ons portfolio van toonaangevende livesport- en entertainment uit te breiden met de overname van de MotoGP", aldus Greg Maffei, de grote baas van Libery Media. "De MotoGP is een mondiale competitie met een loyale, enthousiaste schare fans en een gunstig financieel profiel. We zijn van plan dit sportspektakel mondiaal nog verder uit te breiden."

"Dit is de perfecte volgende stap in de ontwikkeling van de MotoGP en we zijn benieuwd wat deze overname de sport en zijn fans zal brengen", aldus Dorna-directeur Carmelo Ezpeleta. De overname zal naar verwachting tegen het einde van het jaar worden afgerond.

Nederlanders

In de Formule 1 is drievoudig wereldkampioen Max Verstappen de Nederlandse blikvanger. In de MotoGP is er geen Nederlandse inbreng. Er zijn wel coureurs actief in de Moto2 en Moto3, de lichtere klassen waarvan Dorna ook de rechten bezit. In de Moto2 rijden Zonta van den Goorbergh en Bo Bendsneyder, Collin Veijer komt uit in de Moto3.

De Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort is sinds 2021 terug in de Formule 1. De TT van Assen maakt al sinds de invoering in 1949 onafgebroken deel uit van het WK wegrace, dat tegenwoordig onder de naam MotoGP wordt verreden.

Meer uit Sport

Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

3 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

7 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

7 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

8 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

23 uur geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden
Brits Open in 2028 niet op golfbaan van Trump

ST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.

1 dag geleden