Eigenaar Coach-handtassen neemt moederbedrijf Michael Kors over
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Capri Holdings, het moederbedrijf van modemerken Michael Kors, Jimmy Choo en Versace, wordt overgenomen voor 8,5 miljard dollar (7,7 miljard euro) door modebedrijf Tapestry. Dat Amerikaanse bedrijf is vooral bekend van de Coach-handtassen. Volgens deskundigen is de deal een teken dat de consolidatiegolf in de luxegoederensector nog lang niet voorbij is.
Tapestry legt 57 dollar per aandeel neer voor het in New York beursgenoteerde Capri. Dat betekent een premie van 65 procent ten opzichte van de slotkoers woensdag. "We zijn ervan overtuigd dat deze combinatie onmiddellijke waarde oplevert voor onze aandeelhouders", stelt Capri-topman John Idol in een verklaring.
Grote luxegoederenconcerns hebben de laatste tijd verschillende kleinere concurrenten ingelijfd, ondanks dat de vooruitzichten er niet beter op zijn geworden door de hoge inflatie. Zo nam cosmeticabedrijf Estée Lauder vorig jaar Tom Ford over voor 2,8 miljard dollar. Gucci-moederbedrijf Kering nam vorige maand een belang van 30 procent in het Italiaanse modehuis Valentino. Met die deal was 1,7 miljard euro gemoeid.
Kering kwam in juni ook overeen om parfummaker Creed over te nemen. Een overnamesom werd niet bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
26 minuten geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
4 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
4 uur geleden