Eigenaar Coach-handtassen neemt moederbedrijf Michael Kors over
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Capri Holdings, het moederbedrijf van modemerken Michael Kors, Jimmy Choo en Versace, wordt overgenomen voor 8,5 miljard dollar (7,7 miljard euro) door modebedrijf Tapestry. Dat Amerikaanse bedrijf is vooral bekend van de Coach-handtassen. Volgens deskundigen is de deal een teken dat de consolidatiegolf in de luxegoederensector nog lang niet voorbij is.
Tapestry legt 57 dollar per aandeel neer voor het in New York beursgenoteerde Capri. Dat betekent een premie van 65 procent ten opzichte van de slotkoers woensdag. "We zijn ervan overtuigd dat deze combinatie onmiddellijke waarde oplevert voor onze aandeelhouders", stelt Capri-topman John Idol in een verklaring.
Grote luxegoederenconcerns hebben de laatste tijd verschillende kleinere concurrenten ingelijfd, ondanks dat de vooruitzichten er niet beter op zijn geworden door de hoge inflatie. Zo nam cosmeticabedrijf Estée Lauder vorig jaar Tom Ford over voor 2,8 miljard dollar. Gucci-moederbedrijf Kering nam vorige maand een belang van 30 procent in het Italiaanse modehuis Valentino. Met die deal was 1,7 miljard euro gemoeid.
Kering kwam in juni ook overeen om parfummaker Creed over te nemen. Een overnamesom werd niet bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
3 uur geleden