Eigenaar Coach-handtassen neemt moederbedrijf Michael Kors over
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Capri Holdings, het moederbedrijf van modemerken Michael Kors, Jimmy Choo en Versace, wordt overgenomen voor 8,5 miljard dollar (7,7 miljard euro) door modebedrijf Tapestry. Dat Amerikaanse bedrijf is vooral bekend van de Coach-handtassen. Volgens deskundigen is de deal een teken dat de consolidatiegolf in de luxegoederensector nog lang niet voorbij is.
Tapestry legt 57 dollar per aandeel neer voor het in New York beursgenoteerde Capri. Dat betekent een premie van 65 procent ten opzichte van de slotkoers woensdag. "We zijn ervan overtuigd dat deze combinatie onmiddellijke waarde oplevert voor onze aandeelhouders", stelt Capri-topman John Idol in een verklaring.
Grote luxegoederenconcerns hebben de laatste tijd verschillende kleinere concurrenten ingelijfd, ondanks dat de vooruitzichten er niet beter op zijn geworden door de hoge inflatie. Zo nam cosmeticabedrijf Estée Lauder vorig jaar Tom Ford over voor 2,8 miljard dollar. Gucci-moederbedrijf Kering nam vorige maand een belang van 30 procent in het Italiaanse modehuis Valentino. Met die deal was 1,7 miljard euro gemoeid.
Kering kwam in juni ook overeen om parfummaker Creed over te nemen. Een overnamesom werd niet bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
11 uur geleden