Eigenaar Coach-handtassen neemt moederbedrijf Michael Kors over
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Capri Holdings, het moederbedrijf van modemerken Michael Kors, Jimmy Choo en Versace, wordt overgenomen voor 8,5 miljard dollar (7,7 miljard euro) door modebedrijf Tapestry. Dat Amerikaanse bedrijf is vooral bekend van de Coach-handtassen. Volgens deskundigen is de deal een teken dat de consolidatiegolf in de luxegoederensector nog lang niet voorbij is.
Tapestry legt 57 dollar per aandeel neer voor het in New York beursgenoteerde Capri. Dat betekent een premie van 65 procent ten opzichte van de slotkoers woensdag. "We zijn ervan overtuigd dat deze combinatie onmiddellijke waarde oplevert voor onze aandeelhouders", stelt Capri-topman John Idol in een verklaring.
Grote luxegoederenconcerns hebben de laatste tijd verschillende kleinere concurrenten ingelijfd, ondanks dat de vooruitzichten er niet beter op zijn geworden door de hoge inflatie. Zo nam cosmeticabedrijf Estée Lauder vorig jaar Tom Ford over voor 2,8 miljard dollar. Gucci-moederbedrijf Kering nam vorige maand een belang van 30 procent in het Italiaanse modehuis Valentino. Met die deal was 1,7 miljard euro gemoeid.
Kering kwam in juni ook overeen om parfummaker Creed over te nemen. Een overnamesom werd niet bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse treindienstregeling is verstoord door een driedaagse staking van machinisten. Die begon maandagochtend uit onvrede over de veiligheid op het spoor. Vorige maand kwamen door twee treinongelukken kort na elkaar 47 mensen om.
3 uur geledenKAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.
3 uur geleden