Eigenaar Blokker denkt aan verkoop winkelketen
AMSTERDAM (ANP) - Mirage Retail Group, de eigenaar van onder meer Blokker, wil de winkelketen mogelijk verkopen. "We zijn inderdaad actief bezig met de herfinanciering van Blokker. We houden hierbij alle opties open, waaronder dus ook verkoop", bevestigt hij na berichtgeving in het FD.
Stapert, sinds begin deze maand de nieuwe topman van Mirage, meldt dat er "constructieve gesprekken met diverse stakeholders" lopen. Met hoeveel partijen het moederbedrijf in gesprek is en met wie, zegt hij niet. Wel meldt hij dat "een selecte groep mogelijke kopers" is benaderd en dat meerdere partijen interesse hebben. "De goede prestaties van Blokker geven ons het vertrouwen in een positief resultaat in de komende maanden."
Verder laat hij weten dat Mirage "er alles aan doet om de continuïteit van Blokker veilig te stellen".
Intertoys
Mirage kwam onlangs met de resultaten over boekjaar 2022, dat liep van 1 februari 2022 tot en met 31 januari vorig jaar. Blokker leed over die periode 11 miljoen euro verlies. In oktober zei toenmalig topman van Mirage, Michiel Witteveen, dat Blokker geen verlies meer draaide.
Intertoys is ook een winkelketen van Mirage. De eigenaar wilde die speelgoedwinkelketen eerder verkopen, maar begin deze maand werd bekend dat de verkoop op het laatste moment afketste. Het bedrijf wilde Intertoys verkopen om Mirage weer financieel gezond te maken. Het plan was om daarna ook Blokker in de verkoop te doen. Het bedrijf was ook de eigenaar van elektronicaketen BCC, die vorig jaar failliet ging.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
3 uur geleden