
EIB leent Nederlands bedrijf 20 miljoen voor aardappelonderzoek
LUXEMBURG/WAGENINGEN (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 20 miljoen euro aan het Nederlandse biotechnologiebedrijf Solynta. Met de lening, die wordt gesteund door het InvestEU-programma van de Europese Commissie, wil de investeringsbank de ontwikkeling van aardappelrassen versnellen die beter bestand zijn tegen ziektes en klimaatverandering.
Solynta zal de lening gebruiken voor onderzoek naar de toepassing van aardappelzaadjes voor de teelt, in plaats van traditioneel pootgoed. Aardappelzaad bederft, in tegenstelling tot de veel grotere en zwaardere aardappelknollen, niet tijdens transport en langdurige opslag voor het volgende teeltseizoen. Dat vergroot de kans op een succesvolle oogst en draagt bij aan de wereldwijde voedselzekerheid.
"Omdat de aardappel wereldwijd een belangrijk basisvoedselgewas is, is het van groot belang dat deze kan groeien in steeds moeilijkere klimaatomstandigheden en met een grotere kans op een goede oogst", zegt EIB-vicevoorzitter Gelsomina Vigliotti.
De bijdrage van de EIB helpt volgens Solynta-topman Peter Poortinga om te kunnen voldoen aan de groeiende vraag naar nieuwe, robuuste aardappelrassen. "Met onze nieuwe aardappelrassen, die geteeld worden uit zaad in plaats van het traditionele pootgoed, brengen we nieuwe variƫteiten op de markt die minder gewasbeschermingsmiddelen nodig hebben en bijdragen aan de verbetering van de wereldwijde voedselzekerheid, met name voor lokale gemeenschappen."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Dit aantal toewijzingen is nu al bereikt, terwijl nog 10 procent van de aanvragen moet worden beoordeeld.
42 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf gaf ook aan optimistisch te zijn over de tweede jaarhelft en schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op. Beleggers lijken de sterke resultaten echter aan te grijpen om wat winst te nemen. Het aandeel Netflix, dat in het afgelopen jaar bijna is verdubbeld, werd 2,6 procent lager gezet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het bedrag dat bezoekers van buiten de EU moeten betalen, verhogen van 7 naar 20 euro. Het gaat om reizigers uit derdelanden die geen visum hebben. De Commissie wil de prijs verhogen vanwege inflatie en technische kosten.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse Staat. De boerenactiegroep wil dat "onmiddellijk" werk wordt gemaakt van het legaliseren van PAS-melders. Dat zijn boeren die buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft in het afgelopen kwartaal de eerste tekenen van herstel laten zien. Het bedrijf, dat al langer kampt met dalende verkopen van zijn trenchcoats en sjaals met het kenmerkende ruitjesmotief, wist de daling van de omzet van winkels die langer dan een jaar open zijn te beperken tot 1 procent. Dat is veel minder dan de daling van 21 procent een jaar geleden.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV schort de staking van uitzendkrachten bij distributiecentra van Albert Heijn en Jumbo met ingang van volgende week op. De acties hebben niet tot de door de bond gewenste verbeteringen voor de nieuwe ABU-cao voor uitzendkrachten geleid, maar volgens FNV-bestuurder Karin Heynsdijk is de staking niet voor niets geweest. Eind augustus vindt er een gesprek plaats met werkgevers.
6 uur geleden