
EIB leent miljoenen aan Evides voor toekomstbestendig drinkwater
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 200 miljoen euro aan Evides voor een toekomstbestendige drinkwatervoorziening. Met de financiering moet het distributienetwerk van het Nederlandse drinkwaterbedrijf klimaatbestendiger en duurzamer worden en de infrastructuur worden voorbereid op "toekomstige uitdagingen".
Het geld is onder meer bedoeld voor de bouw van nieuwe pomp- en zuiveringsstations en nieuwe distributieleidingen. Evides levert drinkwater aan 2,5 miljoen consumenten en bedrijven in Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant.
"Deze lening is van groot belang voor het uitvoeren van ons investeringsprogramma", stelt interim-topman Edgar Ruijgers van Evides. "Het vertrouwen van de EIB in Evides bevestigt dat we een financieel gezond bedrijf zijn en dat onze strategie om ons duurzame investeringsprogramma uit te voeren geloofwaardig is."
In 2020 leende Evides ook al 190 miljoen euro van Brussel en tussen 2014 en 2018 werd een lening verstrekt van 175 miljoen euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft een importheffing van 25 procent op alle zware en middelzware vrachtwagens aangekondigd. Het tarief moet vanaf 1 november ingaan op trucks die vanuit alle landen de Verenigde Staten binnenkomen. Dit meldt de Amerikaanse president maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva zullen elkaar binnenkort ontmoeten voor verdere onderhandelingen over een handelsdeal. Dit melden Trump en de Braziliaanse overheid maandag, na een telefonisch gesprek van een halfuur tussen de twee regeringsleiders.
27 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De twee moties van wantrouwen die tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zijn ingediend, zullen het donderdag niet halen. Dat werd maandag duidelijk in het debat daarover in het Europees Parlement. De sociaaldemocraten, de liberale Renew en de Groenen willen geen politieke crisis, maar vinden wel dat de Europese Commissie meer leiderschap moet tonen en resultaten moet laten zien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schikking van verzekeraar NN Group rond de zogeheten woekerpolisaffaire is definitief. In januari 2024 trof NN Group een schikking voor ongeveer 300 miljoen euro met claimorganisaties ConsumentenClaim, Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces, Wakkerpolis en de Consumentenbond. Die zou alleen doorgaan als minstens 90 procent van de aangesloten klanten akkoord gaat met hun persoonlijke compensatievoorstel. Dat is nu gebeurd, meldt NN.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco onderzoekt de mogelijkheden om zijn warmtenetten te verkopen. Door een eerder dit jaar aangenomen wet is het voor het bedrijf onzeker of investeringen zich nog terugverdienen. Branchegenoot Vattenfall maakte in maart ook al bekend een verkoop van de warmtenetten te overwegen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi heeft maandag een flinke koerssprong op het Damrak gemaakt. Het chipbedrijf profiteerde van de deal die het Amerikaanse Advanced Micro Devices (AMD) en OpenAI hebben gesloten. AMD is een belangrijke klant van Besi.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet negeert de wens van een Kamermeerderheid om ook volgend jaar nog geen boetes op te leggen aan werkgevers die zzp'ers inzetten voor werk dat niet zelfstandig wordt gedaan. Dat meldt staatssecretaris Eugène Heijnen (Belastingdienst, BBB) aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden