Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte verlaagt doelstelling duurzame energieproductie in 2040

Egypte verlaagt doelstelling duurzame energieproductie in 2040

CAÏRO (ANP/RTR) - Egypte stelt een doelstelling voor het aandeel van duurzame energie in de totale energieproductie voor 2040 naar beneden bij. Volgens olie- en grondstoffenminister Karim Badawi wordt nu voor dat jaar gemikt op een duurzaam aandeel van 40 procent, terwijl eerder nog werd gestreefd naar 58 procent. De minister stelt dat aardgas een belangrijk deel blijft uitmaken van het Egyptische energieverbruik in de komende jaren.

Egypte kondigde de voormalige ambitie juist nog in juni aan. Badawi zegt dat meer werk gemaakt zal worden van gasproductie door meer investeringen aan te trekken, waaronder vanuit het buitenland. Zo heeft hij al gepraat met het Italiaanse energieconcern Eni om begin volgend jaar nieuwe putten aan te boren in het grootste gasveld van Egypte, het Zohr-veld voor de kust, om de gasproductie te vergroten.

In 2019 piekte de productie van het Zohr-gasveld nog, waardoor Egypte een gasexporteur kon worden. Maar inmiddels is die productie gedaald, waardoor het land nu meer gas moet importeren uit Israël via pijpleidingen en ook door middel van tankers met vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Daarnaast importeert Egypte veel olie. Die import steeg in september nog naar het hoogste niveau sinds 2019.

Meer uit Financieel

Von der Leyen: Europa moet in de race om AI blijven

STRAATSBURG (ANP) - Europa moet zijn best blijven doen "om in de race te blijven" als het aankomt op AI en niet achterblijven bij de Verenigde Staten en China. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse speech, de State of the Union, in het Europees Parlement.

6 minuten geleden
Rechter wijst bezwaar tegen import Israëlische producten af

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft het Israël Producten Centrum (IPC) in het ongelijk gesteld in zijn poging het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden van tafel te krijgen. De Nederlandse importeur van Israëlische producten spande vorige maand een kort geding aan tegen de Staat om het verbod, dat op 22 september ingaat, tegen te houden.

15 minuten geleden
Von der Leyen wil Europese grondstoffenorganisatie tegen China

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wil een nieuwe Europese organisatie voor kritieke grondstoffen in de strijd tegen China. Dat zei ze in haar jaarlijkse toespraak, de State of the Union, waarin ze de politieke punten voor de EU uiteenzet. Wie in die Europese organisatie moet plaatsnemen, zei ze niet.

31 minuten geleden
Bezuiniging noopt ILT tot minder toezicht op taxi's en lawaai

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.

1 uur geleden
Benzineprijs in Nederland naar hoogste niveau ooit

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst, focus op rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.

2 uur geleden
Reuters: Frankrijk bereid kandidatuur Knot bij ECB te steunen

PARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

2 uur geleden