Effectief Utrecht langs Heerenveen in Friesland
HEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht is sc Heerenveen gepasseerd op de ranglijst na een onderling duel in Friesland. De ploeg van Henk Fraser had aan twee kansen genoeg om een 2-1-zege te boeken.
Ondanks het feit dat de nummers 7 en 8 van de Eredivisie weinig voor elkaar onderdoen op de ranglijst, was het verschil tussen de lijnen lange tijd opvallend groot. Heerenveen creëerde in de eerste helft een reeks kansen, maar had de pech dat Utrecht-keeper Vasilis Barkas in prima doen was. De Griek redde op schoten van Rami Al Hajj, Amin Sarr en Sydney van Hooijdonk.
Barkas was echter kansloos na ruim een half uur, nadat de vrije Van Hooijdonk een voorzet van Mats Köhlert tegendraads had binnengekopt, 1-0. Vlak voor rust kwam Utrecht compleet tegen de verhouding op 1-1. Jens Toornstra vond Anastasios Douvikas met een dieptepass, waarna de aanvaller de bal kiezelhard in het dak van het doel schoot.
Heerenveen zonder antwoord
De tweede helft was 25 minuten lang een blauwdruk van de eerste met kansen voor Heerenveen, een uitstekende Barkas en een onverwacht doelpunt van Utrecht. Modibo Sagnan draaide zich langs drie tegenstanders en haalde verwoestend uit: 2-1. Heerenveen kwam de klap niet meer te boven, waardoor Utrecht relatief eenvoudig standhield.
Utrecht komt met de zege op 18 punten, 1 punt meer dan Heerenveen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.
24 minuten geledenCLAIREFONTAINE-EN-YVELINES (ANP/AFP) - Bondscoach Zinedine Zidane van Frankrijk moet het vrijdagavond in het Nations League-duel met Turkije zonder Ibrahima Konaté stellen. De 27-jarige verdediger van Real Madrid heeft last van een knieblessure. De 20-jarige Leny Yoro van Manchester United is opgeroepen als vervanger.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
14 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
20 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
22 uur geleden