Effectenhuis Nomura keldert op hogere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Nomura ging maandag hard onderuit op de aandelenbeurs in Tokio. Het grootste effectenhuis van Japan waarschuwde voor een mogelijk verlies van 2 miljard dollar bij zijn Amerikaanse tak door transacties met een niet nader genoemde klant in de Verenigde Staten. De stemming op de Japanse beurs was toch positief. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. De beloftes van de Amerikaanse president Joe Biden voor meer investeringen in infrastructuur en een versnelling van het vaccinatieprogramma tegen corona, zorgden daarbij voor optimisme over het economische herstel.
De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent hoger op 29.384,52 punten. Nomura kelderde bijna 17 procent en leed daarmee het grootste koersverlies in tien jaar. Het financiële concern kondigde aan de uitgifte van ruim 3 miljard dollar aan obligaties te staken vanwege het verwachte verlies in de Verenigde Staten. De aankondiging volgde op een reeks van zogenoemde blokverkopen op Wall Street afgelopen vrijdag die zorgde voor koersdalingen bij verschillende bedrijven. Volgens persbureau Reuters kwamen deze verkooporders van grote pakketten aandelen van hedgefonds Archegos Capital Management, een klant van Nomura.
In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,6 procent in de min. Het Chinese videoplatform Bilibili kende een teleurstellend beursdebuut in Hongkong. Het aandeel noteerde bijna 3 procent lager ten opzichte van de introductieprijs. Chinese techaandelen staan al enige tijd onder druk door de vrees voor strengere regelgeving door Peking en striktere regels in de VS, waardoor Chinese bedrijven mogelijk hun beursnoteringen op Wall Street kwijtraken.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.
4 uur geleden