Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Effectenhuis Nomura keldert op hogere Japanse beurs

Effectenhuis Nomura keldert op hogere Japanse beurs

TOKIO (ANP) - Nomura ging maandag hard onderuit op de aandelenbeurs in Tokio. Het grootste effectenhuis van Japan waarschuwde voor een mogelijk verlies van 2 miljard dollar bij zijn Amerikaanse tak door transacties met een niet nader genoemde klant in de Verenigde Staten. De stemming op de Japanse beurs was toch positief. Beleggers trokken zich op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag. De beloftes van de Amerikaanse president Joe Biden voor meer investeringen in infrastructuur en een versnelling van het vaccinatieprogramma tegen corona, zorgden daarbij voor optimisme over het economische herstel.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,7 procent hoger op 29.384,52 punten. Nomura kelderde bijna 17 procent en leed daarmee het grootste koersverlies in tien jaar. Het financiële concern kondigde aan de uitgifte van ruim 3 miljard dollar aan obligaties te staken vanwege het verwachte verlies in de Verenigde Staten. De aankondiging volgde op een reeks van zogenoemde blokverkopen op Wall Street afgelopen vrijdag die zorgde voor koersdalingen bij verschillende bedrijven. Volgens persbureau Reuters kwamen deze verkooporders van grote pakketten aandelen van hedgefonds Archegos Capital Management, een klant van Nomura.

In Hongkong noteerde de Hang Seng-index tussentijds 0,6 procent in de min. Het Chinese videoplatform Bilibili kende een teleurstellend beursdebuut in Hongkong. Het aandeel noteerde bijna 3 procent lager ten opzichte van de introductieprijs. Chinese techaandelen staan al enige tijd onder druk door de vrees voor strengere regelgeving door Peking en striktere regels in de VS, waardoor Chinese bedrijven mogelijk hun beursnoteringen op Wall Street kwijtraken.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

20 minuten geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

53 minuten geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

2 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

5 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

5 uur geleden