
Eetcafe Oud-Kempen in actie voor Oekraïne groot succes
STAVENISSE - Afgelopen donderdag organiseerde Eetcafé Oud-Kempen uit Stavenisse een actiedag om een steentje bij te dragen aan Oekraïne. Vanaf 17.00 uur stroomde het restaurant en de speciaal daarvoor opgezette tent geheel vol.
De servetten, ballonnen en welkomstdrankjes waren geheel in de Oekraïense kleurenstelling, blauw met geel. Het speciale menu werd geserveerd met geel en blauwe mayonaise en zelfs het verrassingsdessert was in stijl.
De sfeer zat er goed in bij Eetcafe Oud-Kempen, maar ook thuis werd er meegedaan aan de succesvolle actie. Over heel het eiland Tholen werd er massaal een maaltijd besteld om de actie te ondersteunen.
Aan het einde van de avond wacht het personeel en enkele overgebleven gasten gespannen op de uitkomst van de dagopbrengst. Op een speciaal gemaakte cheque wordt het bedrag opgeschreven van maar liefst € 3794,-. Het prachtige bedrag wordt geschonken aan Stichting Metadidomi uit Sint-Annaland. Zij zetten zich in om noodhulp te verlenen in Oekraïne en aan gevluchte Oekraïners in omliggende landen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het is weer tijd voor de Thoolse fietstocht. Fietsers van alle leeftijden kunnen op vrijdag 19 september kiezen uit verschillende routes en startlocaties. Deelname is helemaal gratis.
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De 20e editie van de Voetbalschool Sint Philipsland is volledig volgeboekt. Afgelopen woensdag schreven meer dan 100 kinderen zich in binnen slechts vijf uur, een nieuw record voor het driedaagse voetbalevenement.
12 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - Op de begraafplaats Langeweg in Anna Jacobapolder wordt vrijdagmiddag een eerbetoon gebracht aan verzetsheld Piet Avontuur. Hij overleed samen met andere slachtoffer tijdens een Duitse aanval in 1945. Doedelzakband Deep Respect Pipes & Drums verzorgt daarbij de muziek. Ook burgemeester Marleen Sijbers zal aanwezig zijn.
1 dag geledenZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
3 dagen geledenTHOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.
3 dagen geleden