Eerste zestigers kunnen afspraak boosterprik maken
DEN HAAG (ANP) - De eerste zestigers kunnen vanaf vrijdag een afspraak maken voor het zetten van een boosterprik tegen het coronavirus, zo meldt demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge op Twitter. Mensen die geboren zijn in 1951 en 1952 kunnen een afspraak inplannen.
Wie liever belt, moet wachten op de uitnodigingsbrief. De GGD'en riepen mensen vrijdag op om ouderen te helpen om online een afspraak te maken voor een boosterprik. "Dat gaat sneller dan bellen en zo kunnen we de vaart er bij het prikken goed in houden", aldus de gezondheidsdiensten.
Tot en met woensdag hadden ongeveer 730.000 mensen een boosterprik gekregen, zo was donderdag te lezen op het coronadashboard. Vanaf komende week kunnen de GGD'en gemiddeld ongeveer 700.000 prikken per week zetten. De Jonge kondigde eerder aan dat alle zestigplussers voor het einde van het jaar een oppepprik moeten hebben kunnen krijgen. Vanaf januari zijn dan mensen onder de zestig aan de beurt. Ook zij worden geprikt van oud naar jong.
Wie een boosterprik wil krijgen, moet minstens een halfjaar eerder zijn of haar laatste vaccinatie hebben gehad. Wie daarna alsnog besmet is geraakt met het virus, moet vanaf dat moment een halfjaar wachten tot de boosterprik gezet mag worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
57 minuten geledenELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
3 uur geleden