Eerste zege Oostenrijk in WK-kwalificatie
WENEN (ANP) - Oostenrijk, komende zomer tegenstander van Oranje in de EK-poule, heeft in de WK-kwalificatie de eerste zege behaald. De ploeg van bondscoach Franco Foda versloeg De Faeröer in Wenen met 3-1. De eindstand was al bij de rust bereikt.
Voor het thuisteam brachten Aleksandar Dragovic, Christoph Baumgartner en Sasa Kalajdzic de doelpunten op hun naam. Voor Kalajdzic was het zijn elfde goal in de laatste elf duels voor zijn club VfB Stuttgart en zijn land.
Oostenrijk begon donderdag met een gelijkspel in en tegen Schotland (2-2) aan de WK-kwalificatie. De EK-tegenstander van Oranje speelt woensdag thuis tegen Denemarken, dat eerder op zondag Moldavië met 8-0 oprolde. De Denen leiden in groep F met 6 punten.
In poule D bleef Oekraïne op 1-1 steken tegen Finland. Junior Moraes opende in Kiev in de slotfase de score voor thuisploeg, die bij het komende EK eveneens bij Nederland in de poule is ingedeeld. In de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd maakte Teemu Pukki uit een strafschop gelijk. Vitali Mikolenko was kort daarvoor met rood van het veld gestuurd. Oekraïne hield woensdag wereldkampioen Frankrijk in Parijs op 1-1.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
46 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden