Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zege Oostenrijk in WK-kwalificatie

Eerste zege Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - Oostenrijk, komende zomer tegenstander van Oranje in de EK-poule, heeft in de WK-kwalificatie de eerste zege behaald. De ploeg van bondscoach Franco Foda versloeg De Faeröer in Wenen met 3-1. De eindstand was al bij de rust bereikt.

Voor het thuisteam brachten Aleksandar Dragovic, Christoph Baumgartner en Sasa Kalajdzic de doelpunten op hun naam. Voor Kalajdzic was het zijn elfde goal in de laatste elf duels voor zijn club VfB Stuttgart en zijn land.

Oostenrijk begon donderdag met een gelijkspel in en tegen Schotland (2-2) aan de WK-kwalificatie. De EK-tegenstander van Oranje speelt woensdag thuis tegen Denemarken, dat eerder op zondag Moldavië met 8-0 oprolde. De Denen leiden in groep F met 6 punten.

In poule D bleef Oekraïne op 1-1 steken tegen Finland. Junior Moraes opende in Kiev in de slotfase de score voor thuisploeg, die bij het komende EK eveneens bij Nederland in de poule is ingedeeld. In de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd maakte Teemu Pukki uit een strafschop gelijk. Vitali Mikolenko was kort daarvoor met rood van het veld gestuurd. Oekraïne hield woensdag wereldkampioen Frankrijk in Parijs op 1-1.

Meer uit Voetbal

Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

1 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

1 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

2 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

2 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

5 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

5 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

5 uur geleden