Eerste zege Oostenrijk in WK-kwalificatie
WENEN (ANP) - Oostenrijk, komende zomer tegenstander van Oranje in de EK-poule, heeft in de WK-kwalificatie de eerste zege behaald. De ploeg van bondscoach Franco Foda versloeg De Faeröer in Wenen met 3-1. De eindstand was al bij de rust bereikt.
Voor het thuisteam brachten Aleksandar Dragovic, Christoph Baumgartner en Sasa Kalajdzic de doelpunten op hun naam. Voor Kalajdzic was het zijn elfde goal in de laatste elf duels voor zijn club VfB Stuttgart en zijn land.
Oostenrijk begon donderdag met een gelijkspel in en tegen Schotland (2-2) aan de WK-kwalificatie. De EK-tegenstander van Oranje speelt woensdag thuis tegen Denemarken, dat eerder op zondag Moldavië met 8-0 oprolde. De Denen leiden in groep F met 6 punten.
In poule D bleef Oekraïne op 1-1 steken tegen Finland. Junior Moraes opende in Kiev in de slotfase de score voor thuisploeg, die bij het komende EK eveneens bij Nederland in de poule is ingedeeld. In de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd maakte Teemu Pukki uit een strafschop gelijk. Vitali Mikolenko was kort daarvoor met rood van het veld gestuurd. Oekraïne hield woensdag wereldkampioen Frankrijk in Parijs op 1-1.
Meer uit Voetbal
SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geleden