Eerste zege Oostenrijk in WK-kwalificatie
WENEN (ANP) - Oostenrijk, komende zomer tegenstander van Oranje in de EK-poule, heeft in de WK-kwalificatie de eerste zege behaald. De ploeg van bondscoach Franco Foda versloeg De Faeröer in Wenen met 3-1. De eindstand was al bij de rust bereikt.
Voor het thuisteam brachten Aleksandar Dragovic, Christoph Baumgartner en Sasa Kalajdzic de doelpunten op hun naam. Voor Kalajdzic was het zijn elfde goal in de laatste elf duels voor zijn club VfB Stuttgart en zijn land.
Oostenrijk begon donderdag met een gelijkspel in en tegen Schotland (2-2) aan de WK-kwalificatie. De EK-tegenstander van Oranje speelt woensdag thuis tegen Denemarken, dat eerder op zondag Moldavië met 8-0 oprolde. De Denen leiden in groep F met 6 punten.
In poule D bleef Oekraïne op 1-1 steken tegen Finland. Junior Moraes opende in Kiev in de slotfase de score voor thuisploeg, die bij het komende EK eveneens bij Nederland in de poule is ingedeeld. In de voorlaatste minuut van de reguliere speeltijd maakte Teemu Pukki uit een strafschop gelijk. Vitali Mikolenko was kort daarvoor met rood van het veld gestuurd. Oekraïne hield woensdag wereldkampioen Frankrijk in Parijs op 1-1.
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
54 minuten geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
6 uur geleden