
Eerste Zeeuwse elektrische lijnbus rijdt in Goes
GOES - De eerste elektrische lijnbus rijdt sinds maandag in Zeeland. De bus maakt ritten door Goes.
De nieuwe bus is een volledig elektrische stadsbus en wordt ingezet op een ronde in Goes, die onder meer langs het stationsplein, ziekenhuis en de Zeelandhallen voert. Voorheen reed hier een dieselbus. ‘De ambitie is om vanaf 2025 alle lijnbussen zero-emissie te laten rijden in Zeeland’, laat de provincie Zeeland weten. ‘De nieuwe bus stoot geen CO2 meer uit en zorgt voor minder geluidsoverlast. Juist in een stadse omgeving, waar de bus de straat deelt met veel voetgangers en fietsers, zijn deze voordelen extra belangrijk.’
De komende periode wordt, vooruitlopend op de nieuwe busconcessie (de afspraken vanaf 2025 met vervoerders over het Zeeuwse busvervoer), ervaring opgedaan met de elektrische bus in Goes. ‘Het doel is te kijken wat elektrisch rijden inhoudt. De bus moet op bepaalde momenten opgeladen worden en werkt natuurlijk anders dan een dieselbus.’
In de nieuwe busconcessie wordt gestreefd naar volledig zero emissie busvervoer in Zeeland. Op dit moment is het volgens de provincie nog niet mogelijk om alle bussen zero-emissie te laten rijden vanwege de huidige vervoersafspraken en de daarmee verbonden voertuigen.
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
7 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
12 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
14 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
1 dag geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden