Eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor topscorer Giakoumakis
VENLO (ANP) - De eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor de topscorer van de Eredivisie gaat naar Georgios Giakoumakis. De Griekse spits van VVV-Venlo was dit seizoen met 26 doelpunten de meest trefzekere speler op het hoogste niveau. Giakoumakis werd niet alleen als eerste speler van VVV topscorer van de Eredivisie, hij is ook de eerste Eredivisie-topscorer die met zijn ploeg degradeert.
De 26-jarige Griek speelde dertig wedstrijden. In januari maakte hij tot twee keer toe vier goals in één wedstrijd; tegen ADO Den Haag (1-4) en Vitesse (4-1). Giakoumakis had voor zijn komst naar Venlo pas één keer meer dan tien doelpunten gemaakt in een seizoen: elf in 2016-2017 voor de Griekse club Platanias.
De Eredivisie CV besloot onlangs om de topscorersprijs te vernoemen naar Willy van der Kuijlen. Het clubicoon van PSV, met 311 treffers de topscorer aller tijden van de Eredivisie, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De trofee is een replica van het standbeeld van 'Skiete Willy' dat voor het stadion van PSV staat.
Malen tweede
PSV-aanvaller Donyell Malen eindigde als tweede op de topscorerslijst met negentien doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) maakte er achttien, Danilo (FC Twente) zeventien. Vorig seizoen stonden Berghuis en toenmalig Heracles-spits Cyriel Dessers bovenaan de lijst met vijftien doelpunten toen de competitie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken.
Berghuis maakte niet alleen achttien goals, hij gaf ook dertien assists. De Feyenoord-captain was daarmee net zo waardevol als Dusan Tadic van landskampioen Ajax (veertien doelpunten, zeventien assists).
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
49 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden