Eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor topscorer Giakoumakis
VENLO (ANP) - De eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor de topscorer van de Eredivisie gaat naar Georgios Giakoumakis. De Griekse spits van VVV-Venlo was dit seizoen met 26 doelpunten de meest trefzekere speler op het hoogste niveau. Giakoumakis werd niet alleen als eerste speler van VVV topscorer van de Eredivisie, hij is ook de eerste Eredivisie-topscorer die met zijn ploeg degradeert.
De 26-jarige Griek speelde dertig wedstrijden. In januari maakte hij tot twee keer toe vier goals in één wedstrijd; tegen ADO Den Haag (1-4) en Vitesse (4-1). Giakoumakis had voor zijn komst naar Venlo pas één keer meer dan tien doelpunten gemaakt in een seizoen: elf in 2016-2017 voor de Griekse club Platanias.
De Eredivisie CV besloot onlangs om de topscorersprijs te vernoemen naar Willy van der Kuijlen. Het clubicoon van PSV, met 311 treffers de topscorer aller tijden van de Eredivisie, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De trofee is een replica van het standbeeld van 'Skiete Willy' dat voor het stadion van PSV staat.
Malen tweede
PSV-aanvaller Donyell Malen eindigde als tweede op de topscorerslijst met negentien doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) maakte er achttien, Danilo (FC Twente) zeventien. Vorig seizoen stonden Berghuis en toenmalig Heracles-spits Cyriel Dessers bovenaan de lijst met vijftien doelpunten toen de competitie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken.
Berghuis maakte niet alleen achttien goals, hij gaf ook dertien assists. De Feyenoord-captain was daarmee net zo waardevol als Dusan Tadic van landskampioen Ajax (veertien doelpunten, zeventien assists).
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
9 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
10 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
22 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden