Eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor topscorer Giakoumakis
VENLO (ANP) - De eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor de topscorer van de Eredivisie gaat naar Georgios Giakoumakis. De Griekse spits van VVV-Venlo was dit seizoen met 26 doelpunten de meest trefzekere speler op het hoogste niveau. Giakoumakis werd niet alleen als eerste speler van VVV topscorer van de Eredivisie, hij is ook de eerste Eredivisie-topscorer die met zijn ploeg degradeert.
De 26-jarige Griek speelde dertig wedstrijden. In januari maakte hij tot twee keer toe vier goals in één wedstrijd; tegen ADO Den Haag (1-4) en Vitesse (4-1). Giakoumakis had voor zijn komst naar Venlo pas één keer meer dan tien doelpunten gemaakt in een seizoen: elf in 2016-2017 voor de Griekse club Platanias.
De Eredivisie CV besloot onlangs om de topscorersprijs te vernoemen naar Willy van der Kuijlen. Het clubicoon van PSV, met 311 treffers de topscorer aller tijden van de Eredivisie, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De trofee is een replica van het standbeeld van 'Skiete Willy' dat voor het stadion van PSV staat.
Malen tweede
PSV-aanvaller Donyell Malen eindigde als tweede op de topscorerslijst met negentien doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) maakte er achttien, Danilo (FC Twente) zeventien. Vorig seizoen stonden Berghuis en toenmalig Heracles-spits Cyriel Dessers bovenaan de lijst met vijftien doelpunten toen de competitie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken.
Berghuis maakte niet alleen achttien goals, hij gaf ook dertien assists. De Feyenoord-captain was daarmee net zo waardevol als Dusan Tadic van landskampioen Ajax (veertien doelpunten, zeventien assists).
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
12 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
16 uur geleden