Eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor topscorer Giakoumakis
VENLO (ANP) - De eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor de topscorer van de Eredivisie gaat naar Georgios Giakoumakis. De Griekse spits van VVV-Venlo was dit seizoen met 26 doelpunten de meest trefzekere speler op het hoogste niveau. Giakoumakis werd niet alleen als eerste speler van VVV topscorer van de Eredivisie, hij is ook de eerste Eredivisie-topscorer die met zijn ploeg degradeert.
De 26-jarige Griek speelde dertig wedstrijden. In januari maakte hij tot twee keer toe vier goals in één wedstrijd; tegen ADO Den Haag (1-4) en Vitesse (4-1). Giakoumakis had voor zijn komst naar Venlo pas één keer meer dan tien doelpunten gemaakt in een seizoen: elf in 2016-2017 voor de Griekse club Platanias.
De Eredivisie CV besloot onlangs om de topscorersprijs te vernoemen naar Willy van der Kuijlen. Het clubicoon van PSV, met 311 treffers de topscorer aller tijden van de Eredivisie, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De trofee is een replica van het standbeeld van 'Skiete Willy' dat voor het stadion van PSV staat.
Malen tweede
PSV-aanvaller Donyell Malen eindigde als tweede op de topscorerslijst met negentien doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) maakte er achttien, Danilo (FC Twente) zeventien. Vorig seizoen stonden Berghuis en toenmalig Heracles-spits Cyriel Dessers bovenaan de lijst met vijftien doelpunten toen de competitie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken.
Berghuis maakte niet alleen achttien goals, hij gaf ook dertien assists. De Feyenoord-captain was daarmee net zo waardevol als Dusan Tadic van landskampioen Ajax (veertien doelpunten, zeventien assists).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
13 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
19 uur geleden