Eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor topscorer Giakoumakis
VENLO (ANP) - De eerste Willy van der Kuijlen-trofee voor de topscorer van de Eredivisie gaat naar Georgios Giakoumakis. De Griekse spits van VVV-Venlo was dit seizoen met 26 doelpunten de meest trefzekere speler op het hoogste niveau. Giakoumakis werd niet alleen als eerste speler van VVV topscorer van de Eredivisie, hij is ook de eerste Eredivisie-topscorer die met zijn ploeg degradeert.
De 26-jarige Griek speelde dertig wedstrijden. In januari maakte hij tot twee keer toe vier goals in één wedstrijd; tegen ADO Den Haag (1-4) en Vitesse (4-1). Giakoumakis had voor zijn komst naar Venlo pas één keer meer dan tien doelpunten gemaakt in een seizoen: elf in 2016-2017 voor de Griekse club Platanias.
De Eredivisie CV besloot onlangs om de topscorersprijs te vernoemen naar Willy van der Kuijlen. Het clubicoon van PSV, met 311 treffers de topscorer aller tijden van de Eredivisie, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De trofee is een replica van het standbeeld van 'Skiete Willy' dat voor het stadion van PSV staat.
Malen tweede
PSV-aanvaller Donyell Malen eindigde als tweede op de topscorerslijst met negentien doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) maakte er achttien, Danilo (FC Twente) zeventien. Vorig seizoen stonden Berghuis en toenmalig Heracles-spits Cyriel Dessers bovenaan de lijst met vijftien doelpunten toen de competitie als gevolg van de coronacrisis werd afgebroken.
Berghuis maakte niet alleen achttien goals, hij gaf ook dertien assists. De Feyenoord-captain was daarmee net zo waardevol als Dusan Tadic van landskampioen Ajax (veertien doelpunten, zeventien assists).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.
2 uur geleden