Eerste vluchtelinggezinnen verhuisd uit bossen Heumensoord
NIJMEGEN (ANP) - De eerste gezinnen van vluchtelingen uit Afghanistan zijn woensdagmorgen verhuisd uit de bossen van Heumensoord bij Nijmegen naar een nieuwe locatie in het Zuid-Hollandse 's-Gravendeel. Zij kunnen daar in elk geval zes maanden wonen in stacaravans. Mogelijk blijft de opvang in 's-Gravendeel daarna nog eens zes maanden open.
Woensdagmorgen zijn in totaal 86 mensen gearriveerd in 's-Gravendeel, aldus het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Zij woonden sinds eind augustus in kunststoffen paviljoens in natuurgebied Heumensoord tussen Nijmegen en Heumen. In deze noodopvang zijn ruim achthonderd Afghaanse evacués ondergebracht. In 2015 woonden er duizenden vooral Syrische asielzoekers in tenten in Heumensoord. Van die ervaring is bekend dat een verblijf in de bossen in de wintermaanden een ontbering is. Het COA wil alle bewoners van Heumensoord voor medio januari 2022 verhuizen.
De bijna driehonderd kinderen die in Heumensoord verbleven zijn vanaf oktober naar school gegaan in Nijmegen-Noord. Het onderwijs voor de 182 kinderen op de basisschool stopt vrijdag. De 116 leerlingen op de middelbare school gaan nog een week langer naar school. Volgens de scholen die het onderwijs organiseerden hebben de kinderen grote vorderingen gemaakt in de Nederlandse taal en in hun kennis over de Nederlandse samenleving. Alle scholieren krijgen een overdrachtsdossier mee voor hun toekomst elders, aldus de gemeente Nijmegen.
In 's-Gravendeel is plaats voor 375 asielzoekers. Het COA is eigenaar van de locatie, die al vaker voor opvang is ingezet. Er zijn nu nieuwe stacaravans geplaatst op het terrein. Volgens het COA is het contact met omwonenden en de gemeente altijd prettig geweest. In de loop van volgend jaar wordt besproken of het voormalige asielzoekerscentrum in 's-Gravendeel wordt heropend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.
3 uur geledenBERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.
3 uur geledenBERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.
5 uur geledenVENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.
7 uur geleden