Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste verdachte veiligheidswet Hongkong niet op borgtocht vrij

Eerste verdachte veiligheidswet Hongkong niet op borgtocht vrij

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De eerste persoon die op grond van de omstreden veiligheidswet in Hongkong wordt vervolgd voor separatisme en terrorisme, komt niet op borgtocht vrij. De politie arresteerde de 23-jarige Tong Ying-kit nadat hij op een motor was ingereden op agenten. Hij had een vlag bij zich met de oproep Hongkong te "bevrijden".

Tong raakte gewond bij het incident en verscheen in een rolstoel voor de rechter. Die verwees naar artikel 42 van de nieuwe veiligheidswet, waar instaat dat vrijlating op borgtocht niet mogelijk is als er reden is om aan te nemen dat de verdachte de nationale veiligheid weer in gevaar kan brengen. De zaak gaat op 6 oktober verder.

De door China ingevoerde wet voorziet in hoge straffen voor misdrijven als separatisme, terrorisme en het samenspannen met buitenlandse mogendheden. Critici denken dat de wetgeving is bedoeld om critici van de communistische machthebbers de mond te kunnen snoeren in Hongkong, dat een speciale status heeft binnen China. De autoriteiten stellen dat de veiligheidswet is bedoeld om een klein groepje "onruststokers" te kunnen aanpakken.

Criticus gearresteerd

De autoriteiten in Peking arresteerden maandag ook een uitgesproken criticus van president Xi Jinping. De politie pakte academicus Xu Zhangrun thuis op, zeggen vrienden en collega's. De 57-jarige Xu had zich onder meer uitgesproken tegen het schrappen van het maximale aantal ambtstermijnen van de Chinese leider, die daardoor langer aan de macht kan blijven.

Een kennis zei dat Xu zich al langer zorgen maakt over de toekomst van China. "Hij had het gevoel dat het de foute kant opging met zijn land en vond dat hij als bekende intellectueel de plicht had zich uit te spreken." Xu zou in januari hebben gezegd dat hij er mentaal op was voorbereid dat hij gestraft zou worden.

Meer uit Buitenland

Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

55 minuten geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

57 minuten geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

2 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

5 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

6 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

7 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

8 uur geleden