Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste verdachte veiligheidswet Hongkong niet op borgtocht vrij

Eerste verdachte veiligheidswet Hongkong niet op borgtocht vrij

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De eerste persoon die op grond van de omstreden veiligheidswet in Hongkong wordt vervolgd voor separatisme en terrorisme, komt niet op borgtocht vrij. De politie arresteerde de 23-jarige Tong Ying-kit nadat hij op een motor was ingereden op agenten. Hij had een vlag bij zich met de oproep Hongkong te "bevrijden".

Tong raakte gewond bij het incident en verscheen in een rolstoel voor de rechter. Die verwees naar artikel 42 van de nieuwe veiligheidswet, waar instaat dat vrijlating op borgtocht niet mogelijk is als er reden is om aan te nemen dat de verdachte de nationale veiligheid weer in gevaar kan brengen. De zaak gaat op 6 oktober verder.

De door China ingevoerde wet voorziet in hoge straffen voor misdrijven als separatisme, terrorisme en het samenspannen met buitenlandse mogendheden. Critici denken dat de wetgeving is bedoeld om critici van de communistische machthebbers de mond te kunnen snoeren in Hongkong, dat een speciale status heeft binnen China. De autoriteiten stellen dat de veiligheidswet is bedoeld om een klein groepje "onruststokers" te kunnen aanpakken.

Criticus gearresteerd

De autoriteiten in Peking arresteerden maandag ook een uitgesproken criticus van president Xi Jinping. De politie pakte academicus Xu Zhangrun thuis op, zeggen vrienden en collega's. De 57-jarige Xu had zich onder meer uitgesproken tegen het schrappen van het maximale aantal ambtstermijnen van de Chinese leider, die daardoor langer aan de macht kan blijven.

Een kennis zei dat Xu zich al langer zorgen maakt over de toekomst van China. "Hij had het gevoel dat het de foute kant opging met zijn land en vond dat hij als bekende intellectueel de plicht had zich uit te spreken." Xu zou in januari hebben gezegd dat hij er mentaal op was voorbereid dat hij gestraft zou worden.

Meer uit Buitenland

Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied vliegen.

45 minuten geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

2 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

2 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

3 uur geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

4 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

6 uur geleden